רגשות אנושיים משמעותיים וחשובים לחוויית החיים – תקשור מדריכים

מדריכים: "במלחמה" בין הרגש להיגיון ממשיכים לחרוט מעגל אשמה מיותר לחלוטין. כבר דיברנו רבות על כך שיש להכיל, לקבל, להרשות לכל רגש להיות, ורק כך יתאפשר לו לרדת "מכס מלכותו".

אל לכם לשכוח את ההוויה הפיזית בה אתם נתונים. הווה אומר שאתם מחוברים ל"תוכנת האנוש", מתנהלים על פיה ולא בכדי, שאם לא כן לא תוכלו לתפקד ב"כדור לימוד". מה שאומר גם, שרגשות אנושיים הם חלק מהוויה זו, לגיטימיים וחשובים, שאם לא כן לא תוכלו להבין את חבריכם למסע ב"כדור לימוד".

את מבינה, דורית, רגשות אנושיים משמעותיים וחשובים לחוויית החיים ב"כדור לימוד" ואין אפשר בלעדיהם. הם, הם הסמן הימני לבני האדם שמודעותם הרוחנית עדיין לא התעוררה. למשל, החמלה, האהבה, האכפתיות והנאמנות למשפחה, לחברה או לאדם אחד מונעים מהעיוורון המלווה את החיים בגוף פיזי מלהשתלט לגמרי, וזו רק דוגמה אחת מני רבות.

דורית: בזמנו, לפני שנים רבות, עזרה דיבר יום אחד על זה שהאנשים בכדור הארץ בכלל, ועל אלה שבחרו במסלול הרוחני בפרט, יש מערך כפול של תאים. יש את התאים הישנים – התוכנה הישנה, ומתחת בפנים יש את התוכנה החדשה. התא הישן מתקלף והתא החדש זוהר עם המודעות החדשה. והנה הארה אישית של המדריכים באשר לכך.

מדריכים: "את (כמו רבים אחרים), מצוידת במערך כפול שעלייך לקבלו ולהכילו מבלי לתת עדיפות לאחד על חשבון רעהו, ולמה הכוונה? את מצוידת ברגשות אנושיים מחד, וברגש יקומי מאידך.

הנטייה שלך להתחבר עם הרגש היקומי על חשבון האנושי, ולשפוט ולבקר את הרגש האנושי מפני שאינו עומד בקריטריונים היקומיים…

הרגש האנושי אינו מתוכנת לעמוד בסטנדרטיים היקומיים, דורית, פשוט כך! הוא מה שהוא, מאפשר לרובד הפיזי להתמלא ולבוא על סיפוקו, ליהנות מכל נפלאות "כדור לימוד" במובן הרגשי תחושתי. מאפשרלנשמה בגוף לחוות את רצונותיה ומאווייה מפני שמהווה קטליזאטור לביטוי הרגשי שלעתים כל כך נוגד את זה ההגיוני.

תפקיד הרגש להדליק, תרתי משמע, לתת דלק לעשייה, רשות להגשים חלום ולהצית עניין, התרגשות, התלהבות, לפרוץ דרך. לפרוץ את הפחד שעצם חווייתו מובילה להמסתו, (עד כמה שהדבר נשמע אבסורדי על דעת האנוש המקובלת).

אפשרו לעצמכם לחוות את הסערות והתבוננו בהן (כמו שאת עושה ברגע זה), כך שהסערות הרגשיות לא יתפסו את מקומם של הרבדים האחרים. אך אל תדחיקו ואל תתעלמו. אתם מצויים בסערה רגשית הן משום העליות והירידות הפנימיות הנובעות מהתעוררות הרגש והן מניסיון השכל לשלוט ולהדחיק סערות אלה.

חושו את מלוא ההרגשה מתוך התבוננות, ואפשרו לחמלה לתפוס את מקומה."

דורית: בשורה התחתונה, זוהי תקופה של סערות, והסערות הן רגשיות משום שהן מעלות מתת המודע כל מיני דעות, אמונות, קביעות, החלטות, מסקנות שעליהן להתמוסס.

תלמידה: לפי מה שהוא אומר לך הבנתי שאנו עלולים להיתפס לדעות, אמונות וקביעות חדשות. אנו מנסים לנטרל ביקורת ולקבל את האנשים כמו שהם. לא לשפוט אותם אלא לחמול אותם, ליצור אמפתיה אליהם ולהבין אותם. אבל אם הפכנו לרוחניים ויקומיים, קיים חשש שהקריטריונים החדשים שלנו ישפטו אחרים.

דורית: נכון מאוד, ולכן הוא אומר: תכילו כל רגש. הקריטריונים היקומיים = אהבה אוניברסאלית חובקת כל, אני = אנחנו. אנו עלולים לעשות שימוש לביקורת ולשיפוט כשאיננו עומדים בעצמנו בקריטריונים האלה בגוף הפיזי. כל שיפוט, ו/או ביקורת, נובעים באיזשהו מקום מחוסר קבלה. המדריכים אומרים לנו לקבל את האכזבות, הכאב, האי ידיעה, החולשות, ולתת להם להיות חלק מ"אוקיאנוס הידע" שלנו (ספריית הזיכרון הנשמתי). ברגע שכך, הרגשות הופכים להיות חלק מרפרטואר שלם של רגשות, שהרלוונטיים בהם עולים ברגע נתון של זמן, אך זה לא רגש שמשתלט של שיפוט, ביקורת, כעס, או חוסר קבלה שמנהל לנו את החיים. יש לנו קריטריונים אנושיים שנדמה לנו שהם אוניברסאליים. למשל, איך צריכה להיות זוגיות, איזו מין אימא אני צריכה להיות, איך עלי להראות וכד', המהווים חלק מהתוכנה האנושית.

כשאני אומרת קריטריונים אוניברסאליים אני אומרת את זה בחצי צחוק מפני שהקריטריונים לא באים באמת מהיוניברס אלא מהחיים, מההתנסות עצמה. זה שונה ביקום מאשר בכדור הארץ, ואנו חיים כאן. ברגע שהולכים עם הקריטריונים היקומיים, זה אומר שאנו מקבלים את עצמנו כמו שאנחנו! תרגמנו את הקריטריונים היקומיים למשהו שאינו אמת אוניברסאלית אלא אמת אשלייתית, קרי, לרגע נתון של זמן בלבד. הקריטריונים היקומיים אומרים: אני = אנחנו, שנסלחנו מעצם היותנו בזה שירדנו לכדור הארץ, כי ברור שבחרנו להיוולד למיפתח זיכרון קטן שגורם לנו לראות את מה שאנחנו רואים ולהתייחס לזה. במובן הזה אנו עיוורים ולא רואים בקטעים גדולים. הקריטריונים היקומיים אומרים שאין "טוב" ואין "רע", ושאנחנו בסדר כמו שאנחנו, שאנחנו נשמה טהורה.

תרגמנו את הקריטריונים היקומיים, כל אחד על פי החברה, הסביבה והמערך המתגלגל שלו, מתוך הראייה הנקודתית שלנו.

דורית יעקובי – אסטרולוגיה,נומרולוגיה, תקשור

סגור לתגובות.