ברכות והתברכות כאמצעי לשינוי

ברכות והתברכות כאמצעי לשינוי

היכולת להתברך משמעותית ביותר היות ומאפשרת לנו לקבל, להתחבר לכל הדברים הנהדרים והנפלאים שקיימים בתוכנו ולהפסיק לקחת את עצמנו ואת הסובב אותנו כמובן מאליו. היכולת לברך ולהתברך מהווים כלי עזר ממדרגה ראשונה לשינוי גישה לעצמנו, לחיים ולסובב אותנו. זהו כלי לשינוי מצב הרוח, האקלים הפנימי.

זה מאד פשוט לעשות, דורש רק מספר דקות בכל יום על מנת יווצר שינוי.

אני מציעה לכם לרשום רשימה של דברים בהם אתם מבורכים בתוך עצמכם (תכונות, יכולות, איכויות וכו') ומבחינת הסובב אתכם. בכדי שזה יעבוד, יש להזדהות רגשית ומחשבתית עם הברכות אחרת זה מן השפה ולחוץ.

כמעט לכל אדם עולה בהתחלה מחסום של ביקורת ושיפוט וכדאי להתאמן בזה ממש על בסיס יומיומי, 5 דק' כל יום, לפתוח את היום בלהתברך ולאפשר לכם להתברך כך, שבאותו היום אתם מקבלים את ההזנה היומית ולאט לאט "השד הביקורתי" משתחרר.

הברכות יכולות להשתנות מיום ליום, ויכולות לא. המדריכים שלי בדרך כלל פותחים את שיחת הכתיבה המדיטטיבית עם ברכות. לפעמים הם חוזרים על סוג מסוים של ברכות במובן של "הלו תתעוררי כבר, תפנימי", בהמון אהבה.

לכתיבה יש משמעות מאוד גדולה, במובן של היכולת להכיל ולקבל, פשוט להודות בדברים הנפלאים בהם אנו מבורכים, (מה שכול כך נוגד את החינוך שקיבלנו). הכתיבה היא בעצם הצהרה, של הברכה. אנו נותנים לזה רשות, אנו כותבים את זה, יכולים לקרוא את זה אחר כך. כשאנו עושים את זה מכל הלב זה עושה טוב על הנשמה, ואמור לחזק את תחושת הביטחון והערך. זו אחת הדרכים לחזק את תחושת הערך העצמי והביטחון הפנימי האמיתי שלא תלוי בשום דבר ובאף אחד.

כשהמדריכים מברכים הם מדברים על ה"יש" שבתוכנו שאנו לא תמיד מודעים לו, מודים בו, או מהניסיון שלי, לא תמיד מחשיבים את זה כברכה… למשל, הביקורת העצמית שלנו יכולה לבקר תכונה של נחישות למשל, בכך שאנו רואים עצמנו כעקשנים ואם לא היינו כל כך עקשנים היינו יותר גמישים וכן הלאה בו בזמן שהנחישות שלנו מאפשרת לנו להתמודד בראש מורם וביד חזקה עם כול מה שבחרנו. הרבה פעמים איננו רואים את התכונות שלנו נכון מפני שאנו שוזרים אותם בשיפוט וביקורת ודרך ההתברכות מאפשרים לעצמנו כמה דקות לקבל "גשם" של ברכה, אמיתית, טהורה, הנקייה  משיפוט, מביקורת , מדעות קדומות וכן הלאה, שיכולה להשיב לנו את הראיה הנכונה, הרחבה, לגבי עצמנו. אנו רואים את עצמנו דרך איזשהו "חור מנעול" של שיפוט וביקורת וזה מדהים, לפחות אני יכולה לספר לכם מניסיון האישי שלי שזה פתח לי כמה פלונטרים מאוד רציניים: קודם כל בזה שהסכמתי בכלל לכתוב את זה, הסכמתי להתגבר על "מבקר המדינה, השופט והתליין" הפנימי. אחר כך כשכבר התגברתי עליו, (לפחות כבר כתבתי, כך שעל שלב אחד התגברתי), השיפוט והביקורת לא נעלמו והמדריכים לא וויתרו לי! הם הסבירו לי מדוע הם מברכים אותי והוכיחו לי שזה נכון דרך דוגמאות בחיים. על כן אל תסתפקו ב"מבורכת את ב.. מבורך אתה ב…" אלא תאפשרו לעצמכם, למדריכים שלכם,  להסביר מדוע. קרי, את הטעם והמשמעות של הברכה. זה חיזוק בל ישוער של ביטחון וערך עצמי.

ככל שאתם משתמשים בכלים אתם יותר מהר מתחברים למקום טוב בתוך עצמכם, למקום של עוצמה , של כוח , למקום של ביטחון, למקום שמגרש לאט, לאט ובטוח, את כל רגשי הנחיתות, חוסר הביטחון, את כל סימני השאלה, לאט, לאט עושה את העבודה שלו וזה עניין של אימון.

 דורית יעקובי – אסטרולוגיה, נומרולוגיה, תקשור

סגור לתגובות.