תקשור תחזית – 12.9.2011

תקשור תחזית חלק א' – 12.9.11

מדריכים: "אשר לתחזית השנתית אותה אנו משדרים בכל שנה. זוהי שנה של מהפכות ותהפוכות, מאבקים ומלחמות שרובן"קרות", לאו דווקא "חמות". ניתן לומר כי זוהי מלחמת הישרדות אחרונה של "התוכנה הישנה" בכל מערכות החיים. דפוסים ישנים אינם פועלים עוד, אינם פונקציונאליים עוד, ובעיקר אינם משרתים עוד, ועל כן הצורך הוא לתחליפים המומצאים זה מכבר חדשות לבקרים. תחליפים שבחלקם מספקים ובחלקם לא, פתרונות יצירתיים שבחלקם מספקים ובחלקם לא. מדובר בכל המערכות בארצכם ובעולם, כמו תהליך של חיפוש עמוק למשמעות חדשה, אלא שאינו מסתיים בחיפוש. זהו חיפוש קונקרטי מעשי אחרי היגיון חדש במערכת החינוך, הכלכלה, הפסיכולוגיה, העבודה, הניהול וכד'.

אין, ולו מערכת אחת, שאינה סופקת כפיה מייאוש, או מדחף למציאת דרכים חדשות מספקות לקיומה. נכון הדבר גם למדיניות החוץ של מעצמות, אך עיקר העוצמה מופנית כלפי פנים, כלפי סדר נוהג חדש בבית פנימה, בפרט ובכלל.

מגמת ראייה מרחבית כוללת עולה מנבכים, ברמה שעד כה לא נראתה ב"כדור לימוד" משום התעוררות (בד"כ אפילו לא מודעת), של ערכי שוויון יקומיים פועמים ומכוונים. פעימה זו תשפיע על הכול ועל כולם עד להורדת ידיים מוסווית, כמעט בלתי נראית, שתתבטא בוויתורים,בנכונות למצוא פתרונות חדשים לבעיות ישנות, בהידברות חדשה. כפי שכבר אמרנו, מתקיים תהליך של יצירת ברית אזורית, תהליך תת-קרקעי, חלק מרוח השוויון היקומי, כשהמטרה המוצהרת היא הסדר שלום של קבע על מנת תתאפשר רווחה.

דורית: אז עבר לי בראש win – win situation.

מדריכים: "אכן, win – win situation שיחבר עמים לכדי שיתוף פעולה סמוי ואחר כך גלוי.

בעצם ניתן לומר כאן,"שלא לשמה בא לשמה". קרי, שיתוף הפעולה בין מצרים לישראל, לירדן, לסוריה וללבנון הנוגע לשמירה של כל עם על עצמו בעצם, אך תורם לכולם ומאפשר שבירת סטיגמות ותבניות רבות שנים. במקרה הזה ניתן לומר כי מתפוררת לה "תוכנת האנוש" הישנה,עלידי גילויים חדשים אחד לגבי השני וע"י צורך נואש לחיות חיים יציבים, צורך של מנגנונים לשמור על עצמם, ומכאן, כיוון שהצורך חזק ואין ברירה אחרת, נכונות שינוי.

הכול נראה כלפי חוץ ככורח המציאות, כאין ברירה, כדחף שינוי הנובע מכך שדברים אינם עובדים יותר.

אך אנו מבקשים כי תזכרו כי זוהי הראייה הליניארית שאינה מחוברת לרוח. החיבור לרוח = חיבור לפרופורציות אחרות, לסיבות שמעבר לזמן ומקום, ובעצם לצורך האבולוציוני המניע את הכול ואינו מאפשר לאף תבנית להישאר על כנה = חוק היקום שהדבר הקבוע היחיד בו הוא השינוי, מהות "האין", מהות הכול.

איננו מבקשים לפרט כרגע בחלק זה, את המריבות, המאבקים וההתנצחויות משום שבכך מושם פוקוס על "התוכנה הישנה". ברצוננו לשים דגש על השינוי המתחולל במלוא העוצמה וגורף אחריו איש, איש, פרט לפרט עד שמהווה את נחלת הכלל. דגש על השינוי יקדם אותו (את הכלל ואת הפרט בתוכו), ויאפשר חמלה והבנה להתנצחויות במקום הישבות בפחד קיומם ובתוצאות הנלוות לו.

הרבה חידוש וחדשות, אירועים והתרחשויות,כונפות שנה זו לטובתכם העליונה.

שמחו על כל תבנית מתפוררת וקדמו רעיונות, דרכים וכיוונים חדשים. התחברו ללא ידוע ושמחו עימו. כך תוכלו להרפות מהידוע זה מכבר ובאמת להתחדש כל רגע, כל הזמן.

נרחיב בהזדמנות הבאה. לעת זו השלום, השלווה, האהבה ורוח האחדות בלב כולם. היו ברוכים, מיהושפט, עזרה וחברי ספיראלת האור".

דורית: צורך השעה הוא התבייתות על השינוי, על החדש, על האיך אפשר אחרת ולא על מה שקורה בפועל. זה לא שנהיה עיוורים למה שקורה, זה לא שנראה מה שקורה, אלא שאסור לנו להתביית על זה מפני שעוד השנה זה יעורר את כל הבלגן שאנחנו יוצאים ממנו.השינוי החל מזמן והמגמה שלו עולה ומתעצמת.

אני נזכרת בתקשור הקודם שבו המדריכים אומרים שעד שלהי 2012 יהיה בלגן. בסוף 2012 נתחיל לראות מגמות אחרות. 2012 היא שנה מאוד סוערת עם מאבקים והתנגשויות, של מלחמות קרות, בעיקר מלחמות של התנצחויות שכל.

זה מאיים יותר על מי שלא מחובר לרוח ואינו מבין שהגוף הוא רק "תלבושת", ולא מדובר בהכרח על גוף אלא על תבניות חשיבה ואמונות. אדם כזה יכול מאוד להיבהל כי הוא לא יודע במה הוא ייאחז עכשיו. התחושה היא שהכול הופך לאבק.

רובנו כבר כן מבינים, מרגישים ויודעים, שבגוף הזה יש נשמה וכל מה שקורה יש לו טעם, משמעות ותועלת גם אם המוח המודע עדיין לא קולט את זה. כלומר, אנחנו נמצאים באיזשהו מצב ביניים בו אנו מתנדנדים בין הידיעה המאוד ברורה של הנשמה לבין "התוכנה הישנה", אלא שבאיזשהו מקום כבר ברור לנו שיש טעם ומשמעות, שמה שצריך לקרות קורה. זה מקור של הרבה מאוד כוח והרבה מאוד עידוד. זה מעלה את החיוך.

סגור לתגובות.