אימון בחיבור לנשמת הנצח שאנו – "גרעין האור"

יש הדהוד מתמיד ביננו לבין עצמנו וביננו לבין העולם והיקום. אלא מה? המודעות האנושית קולטת חלק מזערי מרשת הקשר הקיימת בתוכנו ומסביבנו. ההשפעה של כל אחד מאתנו היא הרבה יותר גדולה ממה שאנו מכירים. אנו מחוברים לרשת של חוטי קשר שאיננו מודעים לקיומה מבחינת המודע ההכרתי. בתרגיל הבא מסייעים לנו המדריכים להביא להכרה מודעת את הניצוץ שאנו (הנשמה), או כפי שהם מכנים אותו "גרעין האור", או "מהות האור". ככל שהמודעות ההכרתית האנושית מחוברת לניצוץ אנו יותר אוטנטיים, קשובים, ולומדים לעשות חיבור מודע בין כל סוגי התחושות והרגשות להפוך את האינטואיציה והרגישות שלנו לכלי שימושי המסייע לנו להסתדר הרבה יותר טוב בחיינו ובכך גם להשפיע על אנשים אחרים.

בתקופה זו אנו יוצרים משהו חדש אך, עלינו להמציא דרכי פעולה ליישומו.
כל עוד נהיה במאבקים התגובה תהייה שחזור של התוכנה הישנה ולא מקום חדש.
המדריכים עוזרים לנו, בכך שהם נותנים לנו רעיונות ותרגילים כדוגמת התרגיל הבא המיועד להתחברות לנשמה/"גרעין האור" על בסיס יומיומי.

התרגיל מחולק לשלושה שלבים:
1. להתבונן בעיני רוחנו ב"גרעין האור" מבחוץ לחוות ולראות את ההדהוד שלו כלפי חוץ.
2.  לשוות אתו צורה, להיות/להזדהות עם "גרעין האור".
3. לאפשר לעצמנו לראות את מקורו, מהיכן הוא נובע.
כאשר מזדהים עם "גרעין האור", הכוונה היא שאנו מתחברים בחוויה למהות ולא מתעכבים על גלגולים. שיווי צורה עם "גרעין האור" למעשה מחבר עם פוטנציאל ההשלכות של הגרעין, כשהפוקוס בזמן ההתבוננות הוא על אבחנה והבחנה בהדהוד וההקשרים של "גרעין האור" עם "גרעיני אור" אחרים על מנת לחוות את רשת הקשר המתקיימת מאליה מעצם היותנו.

המדריכים דברו על כך שלכל השלכה יש עצמאות. בכל גלגול יש לנו את הרשות הנתונה; למה להתייחס, איך להתייחס, ללמוד, לא ללמוד, כלומר ההשתקפות תופשת עצמאות.

המדריכים עובדים אתנו בעת זו על חווית הניצוץ בחיי היומיום.

להתבונן ולהיות "גרעין האור" בו זמנית מאפשר לחוות את רשת הקשר והחיבורים להמון "גרעיני אור" נוספים. אף "גרעין אור" אינו פועל לבד.

התרגיל והתהליך עוזרים לנו לעשות חיבור בין כל ארבעת הרבדים לבין הניצוץ לבין רשת הקשר הקיימת מעצם היותנו.
זוהי עבודה על פתיחת התודעה הלכה למעשה. החוויה שבהתחברות היא שיש לנו ידע הרבה יותר גדול ממה שאנו יודעים במודע ההכרתי ואנו משפיעים ומושפעים כל הזמן, לא משנה באיזה "תלבושת" (גלגול) אנו כרגע.

כל הזכויות שמורות לדורית יעקובי

סגור לתגובות.