על בחירה בעקבות מה שקורה בארץ

תשובה על שאלה של תלמידה בעקבות מה שקורה בארץ, על בחירה מדוע משפחחה שלמה בוחרת להיהרג, מדוע זוג הורים בוחרים להירצח ולהשאיר 4 יתומים: התשובה היחידה שתמיד נכונה היא שיש לבדוק כל בחירה לגופו של עניין!!! לא נכון להקיש ממקרה אחד על כל המקרים, אם כי ניתן לעיתים למצוא קו משותף.

המדריכים מסבירים שכדי שאדם יצא מכדור הארץ בתאונה או רצח צריך שיהיה מי שיפגע בו.

יש "חוזה" בין הפוגע לנפגע, יש תכנית, הדברים לא קורים סתם. זה סוג של חוויה שהנשמה בחרה לעבור. מה הסיבות? אין סיבה אחת שעוטפת את הכול עלינו לשאול. איננו חיים במודע מתוך ההבנה שהחיים בכדור הארץ הם זמניים והתועלת בהם נובעת במימוש האפיונים והכישורים של הנשמה בתלבושת אנושית, כתוצאה מבחירה שנעשתה לפני הלידה לחיים האלה.

לכן גם קשה מאד לתפוש שלא כל דבר שנראה לנו כאסון, מנקודת מבט ארצית כמו למשל המוות, הוא לא באמת אסון מנקודת מבט של בחירת הנשמות הנוגעות בדבר. 

הבחירה של כול חברי המשפחה לחיים מסוימים, מורכבת  מאוסף הבחירות האישיות של כל אחד מבני המשפחה וכל הבחירות תומכות ומאפשרות המיצוי האחת של השנייה. אם נתבונן על שאלת המוות הקבוצתי מנקודת מבט אחרת, הרי שזו יכולה להיות הקלה מאד גדולה לבחור לצאת מהעולם הזה יחד עם האנשים הקרובים ביותר.

למי שזה קשה ואכזרי זה לאלו הנשארים כאן ללא מודעות לבחירתם המשותפת. בכל בחירה קיים הסיפור של אלה שנפטרו, והסיפור של אלה שנשארו בכדור הארץ, מה המשמעות בשביל כל אחד מהם ומה המשמעות בשביל עם ישראל… הרבה היבטים, השלכות, נקודות מבט, כתוצאה ממקרה אחד מסוים. 

סגור לתגובות.