על חלומות – כתבה מס. 3

חלום = חלון הסתכלות לעולמות אחרים – כתבה שלישית בסדרה

והפעם, כיצד לזכור חלומות?

בכתבה מספר 2 דברתי על חלום חוזר (קישור לכתבה) פעמים רבות אני שומעת "אני אף פעם לא חולם/ת", "אני לא מצליח/ה לזכור חלומות" ועוד כהנה וכהנה הארות לגבי אי הצלחה "ללכוד" את החלום ברשת.

לשם כך אתן לכם המלצות, שמניסיוני ומניסיונם של אחרים עובדות באופן יוצא מהכלל.

על מנת לזכור חלומות עלינו:
1. לפני הכול לא ללכת לישון מדי עייפים ולישון מספיק שעות בלילה. אדם שלא ישן מספיק בד"כ צונח לשינה ששום דבר לא מעיר אותו ממנה. אדם שישן מספיק, יכול להתעורר בקלות למסרים שמגיעים.
2. לשים בהישג יד ליד המיטה, מחברת ועט, או רשמקול.
3. ברגע שמתעוררים מחלום מתחילים לרשום אותו לפרטי פרטים. דומה הדבר לעפיפון שאנו מחזיקים בחוט שלו ומושכים אותו אלינו. כשאיננו רושמים העפיפון משתחרר מאחיזתנו ונעלם בשמי המרחב – כמו חלום שנמוג.
אני חוזרת, האינדיקציה לפתרון החלום, זו ההרגשה בהתעוררות ותוך כדי החלום – אנו יכולים לחלום דברים נוראיים ולהתעורר בהרגשה טובה ואנו יכולים לחלום על משהוא פעוט ולהתעורר עם הרגשה קשה. אנו רושמים את ההרגשה שלנו לכל פרטי הפרטים ובד"כ תוך כדי כך, החלום מתחיל להיפתח.
רושמים הכול, הכול, כולל כל הקונוטציות וההארות שחולפות בראשנו כתוצאה מהכתיבה.
4. רושמים מה היה יום קודם (לפני החלום), על מנת ניתן יהיה לפענח את החלום עצמו. כאמור, יש שלבים, חלקים, שונים לחלום (כעומק השינה המשתנה) ובאירועים שהיו באותו היום יכולים להשתרבב לתוך החלום ועלינו לנפות אותם; לפעמים ראינו סרט שהשפיע עלינו או משפט שמישהו אמר לנו ונגע בנו, פגשנו חבר שמזמן לא פגשנו וכדומה. בחלום אנו יוצרים עירוב מדהים יצירתי, מרגש, אך יחד עם זאת, משלב בין כל מיני אלמנטים שלא רלוונטיים למסר ספציפי.

5. אני ממליצה בנוסף על אוטוסוגסטיה = ללכת לישון עם משפט כמו; "אני אזכור את החלומות ואתעורר לרשום אותם" המון פעמים, כמו מנטרה וככה להירדם. יש אנשים שמיד מתעוררים לרשום ויש כאלו שלוקח להם חודשים עד שהם מתחילים לזכור חלומות, זה מאוד אינדיבידואלי. נראה לי שהנחיצות של החלום הולכת ויורדת במובן הזה של קבלת מסרים אצל אלו שמתקשרים, הכותבים כתיבה אינטואיטיבית על בסיס יומיומי או 3 פעמים בשבוע. רוב המסרים יתקבלו דרך הכתיבה, פיסיים, רגשיים, מנטאליים ואחרים. כך שהנחיצות של החלום פחות חזקה לעומת מה שהייתה כל השנים כשלא היה הכלי של התקשור, שמבחינת היקפו חובק עולם.

ובפעם הבאה שאלות ותשובות בנושא חלומות.

סגור לתגובות.