על אסטרולוגיה – כתבה 1

על כל אחד מהנושאים המוזכרים בכתבה ניתן לכתוב ספר, בחרתי להביא נגיעות מאירות. זוהי שיחה ראשונה בסדרת שיחות בהן ברצוני לתת הסבר לאסטרולוגיה , איך היא משפיעה על חיינו ומה ניתן להפיק ממנה.

קיימת הסכמה בין המדענים הקובעת שיש קשר בין גרמי השמים ובין כדור הארץ. הדוגמא הנפוצה ביותר היא הקשר בין מצבו של הירח לגאות ושפל. "הראשון שהצליח לקשור בין תופעת הגאות והשפל ובין הירח היה מגלה הארצות היווניפיתאס.  מחזור הגאות והשפל מתרחש פעמיים ביום. הזמן בין גאות אחת לשנייה הוא כ-12 שעות ו-24 דקות, כתוצאה משילוב סיבוב כדור הארץ סביב עצמו עם מסלולו של הירח סביב כדור הארץ". – ויקיפדיה.

על פי האסטרולוגיה קיים בנוסף, קשר בין גרמי השמיים לבין המבנה הנפשי והפסיכולוגי של האדם, המורכב (למשל), מכ – 80% נושלים כשהירח, אחראי על נוזלים, גאות ושפל.

השמש אחראית בין השאר על פוטוסינתזה, מבלעדיה אין חיים.  מאד קל לנו להבין את האיכות האנרגטית שיש לשמש, זוהי אנרגיה מוחשית של חום ואור. אך גם לשאר הכוכבים קיימת איכות אנרגטית מסוימת, היא אמנם לא בהכרח מוחשית אך אין  זה אומר שהיא אינה קיימת.

על פי מערך הכוכבים בשמים ברגע נתון של זמן נקבעת האישיות . נתונים אלה נלקחים מלוחות אסטרונומים של סוכנות החלל האמריקאית. כל אחד מאיתנו נולד למערך מסוים של אנרגיות שעל פי האסטרולוגים מאפשר לגלות, להבין, את מבנה האישיות הנבחרת. 

 האסטרולוגיה מקשרת או מחברת את כוכבי מערכת השמש עם תכונות מסוימות של האישיות. כלומר, אנרגיה מסוימת מקישה על המערך הרגשי, אנרגיה אחרת מקישה על המערך השכלתני. יש אנרגיות שהן יותר מנטאליות, יש אנרגיות שהן יותר רגשיות, יש אנרגיות שהן יצירתיות יותר, יש אנרגיות שהן דמיוניות יותר וכו'. יש סוגים רבים של אנרגיות, והמורכבות הזאת קיימת גם בנו.

אנו מתייחסים ל –  12 כוכבים שבאחד מהם אנו חיים, והוא כדור הארץ: שמש, ירח, מרקיורי – חמה, וונוס – נגה, מארס – מאדים, יופיטר – צדק, סטורן – שבתאי, אוראנוס, נפטון, פלוטו וכירון עליהם נדבר בשיחות  הבאות.

לכל כוכבי מערכת השמש מייחסים תכונות, אפיונים, אנרגיה מסוימת: למשל: לירח מייחסים את המערך הרגשי, האנרגיה הנשית, המכילה. למארס (מאדים) מייחסים את האנרגיה הפועלת, העושה, היוזמת וכד'. על פי התכונות והאפיונים האלה ניתן לנתח את האישיות של האדם. ניתן להבין את נפשו, את מהלכיו, שאיפותיו, כישוריו ומטרות חייו. מה שבחר לעשות, מה עושה אותו מאושר, מה מעצבן אותו, וכן הלאה.

ההנחה היא שלכל הכוכבים יש השפעה יומיומית, אישית, (לפעמים לוחצת), על האישיות של האדם. אם וכאשר מבינים את האיכויות האלה ניתן להשתמש בהן, ליצירת איזון הרבה יותר טוב באישיות שלנו.

הערך המוסף של האסטרולוגיה הוא קודם כל בהכרת המורכבות האישיותית שלנו, המאפשרת לנו ליצור אינטגרציה טובה יותר ולפתח מודעות לגבי שבילים, כיוונים, איכויות, מקצועות וכו' המתאימים לנו. הדבר השני, הכרת המסלול שהנשמה עושה ולהבין שבאיכויות האלה אפשר להשתמש כאן ועכשיו. " לא בשמיים היא ולא מעבר לים, בידך הדבר לעשותו". כאמור,  אנו מקבלים עוד מידע על איכויות שקיימות ויכולים להשתמש בהן.  

מתקיימת מערכת יחסי גומלין בין כדור הארץ לכוכבי מערכת השמש. כפי שקיימת מערכת יחסי גומלין בינינו לבין כדור הארץ, בינינו לבין מערכת השמש, מעצם זה שנולדנו לגוף פיזי בכדור הארץ.

מי שעוסק באסטרולוגיה יכול לפענח את מפת הכוכבים על פי מיקומם ומערכות היחסים ביניהם (עם תזוזת הכוכבים בשמיים מערכת היחסים משתנה. יש המון קומבינציות) ולמפות את האישיות של האדם לכול פרטי הפרטים של האיכויות, הכישרונות, הכוחות והתכונות שנבחרו לחיים הנוכחיים, מה הייעוד שלו, הקארמה וכו'.

מערכת היחסים של כדור הארץ עם העולם החיצון, עם הכוכבים במערכת השמש, כל הזמן משתנה. לנו נדמה שזה קבוע, אלא שהדבר הקבוע ביותר ביקום הוא השינוי. כל הזמן יש תזוזה. כדור הארץ נמצא בחלל והוא נע, לנו נדמה שהוא עומד על המקום.

על כן אנו מושפעים מתנודות אלה, ניתן לדמות את השפעתן כמוסיקת רקע.

מכאן שמערכת השמש של כדור-הארץ משפיעה באנרגיות שלה על החיים בדרך זו או אחרת. אני ממשילה את האנרגית האלו לסוגים שונים של מנגינות/קצבים. להלן מספר דוגמאות "מנגינה" נעימה, רכה, חובקת, מרגיעה כשהיא היא משפיעה על מצב הרוח שלנו, דוגמא נוספת  ל"מנגינה" קצבית, המעוררת חיוניות, עשייה, רצון לגלות ולעשות דברים חדשים וכן הלאה. או "מנגינה" של סדר ושל ארגון, המשפיעה עלינו ומאפשרת לעשות סדר בחיים, לבחון דברים מחדש, לסלק את המיותר, או "מנגינה" שגורמת לנו "להיכנס פנימה" אל תוך עצמנו, לבדוק מה יש, מה קורה, מה מעכב, מה אנו רוצים בחיינו, איך אנו רוצים ליצור את המציאות שלנו וכן הלאה. כלומר,ביכולתנו להשתמש בהשפעת הכוכבים על כדור הארץ, על מנת להעשיר את חיינו  כשאנו מודעים.

לכל אחד מאתנו ברגע שנולדנו, כאילו צילמו את מפת השמיים באותה שנייה ומפת השמיים הזאת מורה על פי האסטרולוגיה על מבנה האישיות שלנו. מבנה האישיות שלנו למעבר החיים הנוכחי, אלה האופציות, התכונות, היכולות שלקחנו על עצמנו לממש, לבטא, הקשיים שלנו, הדברים שקל לנו איתם וכן הלאה. לכל אחד מאתנו יש מפה אישית משלו, שהיא בעצם כמו "שעון עצר" על רגע מסוים, בשנה מסוימת, בתאריך מסוים, ביום מסוים ובשעה מסוימת. אבל בעצם הכוכבים ממשיכים להסתובב סביב השמש. כלומר, זאת אשליה, יש השפעות על "שעון העצר" האישי שלנו. המנגינות שמושמעות, האנרגיות שמשפיעות על החיים שלנו הם אנרגיות שמורות על מצב הכוכבים בשמים באותה עת, בהשפעתם על המפה האישית שלנו, או בהשפעתם על מדינה מסוימת, או על כדור-הארץ בכלל. האסטרולוגים מכנים השפעות אלו טרנזיטים או מעברי כוכבים.

באסטרולוגיה השמש מסמלת את האישיות הנבחרת למעבר חיים מסוים. לאחד יש שמש בטלה, לאחר יש שמש בדגים, לאחר יש שמש בגדי, לאחר באריה, לאחר בשור, וכן הלאה.  אנשים שנולדים במזל מסוים, מאופיינים על ידי התכונות האלה מבחינת אופי הנשמה שיורדת לגוף או שעליהם להתחבר לאפיונים האלה. זה אומר שהאפיונים האלה אינם ברפרטואר הבולט שלהם,  ההתנסותי שלהם ועליהם לפתח אותם.

ברגע שאנו נולדים, אנו בוחרים  כור השפעה מסוים אשר מאפשר לנו למצות את עצמנו.

בחירת האפיון של מזל מסוים, קשורה בבחירה למעבר. איזה כלים אני צריך במעבר הזה כדי ללמוד, להתקדם, להתפתח, להתמודד. אני בוחר לי את ההשפעה, את חלון ההסתכלות, אפשר להסתכל על המזל כעל חלון הסתכלות, אני בוחר לי את התכונות שיאפשרו לי להשלים מעגל בצורה הטובה ביותר.

על הבחירה שלנו במזל להתאים לדפוסים, לאמונות שאיתם בחרנו להתמודד, שבהם עלינו לטפל. לכוחות, ליכולות, לכישרונות שאמורים לעזור לנו לצמוח ולגדול.

חודש הלידה מהווה את חלון ההסתכלות של השתקפות של הנשמה בפרק חיים מסוים (הגלגול הנוכחי). למשל, אם מישהו נולד במזל טלה, ההסתכלות שלו על העולם תהא דרך המשקפיים של הטלה היזם, השואף להרפתקאות ועניין הדוהר על הסוס הלבן שלו (כמטאפורה), אל עבר הלא נודע, מחדש, הרפתקן וכדומה. כשחלון ההסתכלות הוא דרך המשקפיים של מזל דגים, תהא זו הסתכלות רגשית השואפת לכדי אחדות ניגודים הרמונה שלמה, הסתכלות אסטטית, רומנטית, קולטת ואמפאטית. מזל השמש מציין איכות דרכה אנו רואים/חווים, את העולם והחיים, שאיננו בהכרח מודעים אליה אך היא המניעה אותנו. כל שאר התכונות מתבטאות דרך תכונות מזל הלידה. יש הרבה מאוד אנשים שנולדים למזל מסוים מפני שאלה התכונות שעליהם לרכוש. אם מדובר במזל דגים, עליהם ללמוד להיות רגישים, קולטים, אמפאתיים, יצירתיים, הפסיכולוגים של העולם וכדומה.

שאלה: אם חברתי ואני מזל דגים, יש לנו את אותן איכויות?

דורית: כן אך אתן שתי נשמות שונות עם איכויות שונות, וכל אחת מכן תשתמש בתכונות המזל אחרת, אך בלי ספק, יש לכן דברים מאוד משותפים. בנוסף, כשבאים לבחון את האישיות של האדם יש לקחת בחשבון הרבה גורמים נוספים למזל הלידה כגון: מערך הכוכבים בנוסף לשמש, שעת הלידה, מין הילוד, שלא לדבר על סביבה, חינוך וערכים המשפיעים על מה מתוך המורכבות ישים האדם דגש. שכן, כל האנשים שייוולדו באותו יום, באותה שעה, ובאותה עיר יהיה להם הורוסקופ זהה אך, א. הנשמה שנולדה לתוך אותה אישיות שונה ולכן תשתמש בנתוני הלידה בהתאם למהותה.  ב. גנטיקה, סביבה, חינוך ותרבות משפיעים על האופן בו ישתמש האדם בתכונות המולדות.

כשהנשמה נולדת עם אחד עשר כוכבים במפה שלה מהם דומיננטיים ומהם דומיננטיים פחות. יש כאלה שהם המנצח של המקהלה או הזמר הראשי או השחקן הראשי, ויש כאלה שהם שחקני משנה או ניצבים.

 בשיחות הבאות אותן תוכלו למצוא במדור "חדשות ואירועים" באתר, ניתן סקירה על המזלות והאיכויות שלהם, על הכוכבים, כיצד בנוי הורוסקופ ועוד.

סגור לתגובות.