מה עוד ניתן לגלות דרך מפה אסטרולוגית?

שלום חברים, הפעם ברצוני לדבר על מה שמכונה באסטרולוגיה, ראש וזנב דרקון, או כפי שזה מכונה באנגלית Moon Node, אותם אני מכנה נקודת גורל, הנקודה הקארמית, מכיוון שהכרות עם נקודה זו, כשהיא באה למודע שלנו מסייעת לנו להשתחרר מדפוסים והתנהגויות הנובעים ממנה ומעכבים אותנו עד עצם היום הזה. מבחינתי מהווה ידע זה מתנה גדולה היות ועצם המודעות לו מכוונת ומבהירה דרך המוציאה ממבוך בו אנו נתונים הרבה פעמים.


מדובר בנקודת התמודדות, המאפיינת קבוצה גדולה של אנשים שנולדו בטווח של אותה שנה וחצי. זהו גורל קבוצתי, שכל אחד מאיתנו מתמודד איתו באופן אישי בדרך שלו ועל פי המפה האסטרולוגית שלו.
לכל אדם נקודת גורל משלו. בסך הכול קיימות 12 נקודות כאלה, כמספר המזלות. ראש הדרקון/נקודת הגורל, מתאפיין דרך ; היבט המזל ותחום החיים בו הוא נמצא.
את ראש הדרקון, או כפי שאני מכנה אותו נקודת הגורל, אפשר לגלות דרך תאריך הלידה של האדם. בנוסף, נקבע מיקומו במפה האישית, בעזרת תרגום שעת הלידה למונחים אסטרולוגים. כלומר, קיימת חלוקה פנימית במפה האישית (ההורוסקופ), המתחלקת לשנים עשר נגזרות כשכל אחת מהן מצביאה על תחום חיים אחר. לדוגמא: בית הנישואין, בית הילדים, בית הקריירה וכדומה. במילים אחרות, ישנה חשיבות לא רק למזל בו נמצא ראש הדרקון, אלא גם לתחום החיים (הבית) בו הוא מצוי. על ידי כך ניתן למקד את תחום ודרך ההתמודדות על פיה ניתנת ההכוונה.

ישנם הבדלים בדרך בה כל אחד, שנולד עם אותה נקודה, יתמודד;
א. בנוסף למזל שבו מצויה הנקודה היא מופיעה כאמור "בבית" מסוים, המצביע על כיוון ההתמודדות דבר השונה מאדם לאדם.
ב. על פי אפיוני האישיות בכלל, שהרי כל אחד הוא אישיות בפני עצמו.
ג. על פי הנשמה שבחרה באישיות ספציפית זו טרום לידתה.
לדוגמא (על קצה המזלג): כשראש דרקון במזל קשת, קיימת בחירה להתמודדות עם מציאת כוון ודרך מנחה וברורה, משום תחושה של איבוד כיוון מוגדר, עמו נולד האדם, הגורם לו למשל, לתמרן בין אנשים, משימות ובין דברים מכיוון שהוא מאד רוצה להיות בסדר עם כולם ולכן מאד גמיש (לפעמים זו גמישות יתר), בהתייחסותו ובהסכמתו עם ול… בני אדם אחרים. מסיבות דומות גם לא נותן עצמו לגמרי ומכאן שהוא גם לא בררן, במיוחד לגבי אלה שמתחבר אתם. קשה לו לרכז את תשומת ליבו לדבר אחד לאורך זמן. הוא נמנע מהתחייבות, כי הוא בעצם רואה את האמת של שני הצדדים וחושש שעל ידי אימוץ צד אחד יפסיד את השני. לפעמים עובר מצד לצד כמו מטוטלת, נראה כמסכים עם מישהו רק כדי שיהיה מקובל ושייך. יש לו יכולת יוצאת דופן לשקף דעות וביטויים של אנשים שונים ולחקות בתנועה, או בהבעת פנים אדם שאמר משפט זה או אחר. אוהב פעילות, תמיד מתכנן לעשות יותר מדי ומגלה בסופו של יום שלא עשה את כל מה שתכנן. כשמרגיש כבול על ידי נסיבות, נעשה עצבני וחסר מנוחה. השינוי בא בדרך כלל בגיל מבוגר יותר, לעיתים קרובות בעזרת הורים, או אנשי אוטוריטה, שמחזיקים אותו בתלם.
השיעור שלו בחיים האלה, הוא להתעלות מעל הפרטים, לוותר על רכילות, לחזור להיות טבעי ולחיות מתוך אוטנטיות. במידה ונקודת הגורל נופלת בבית הראשון (המייצג את התדמית החיצונית של האדם), האומרת שהאדם נולד עם חוסר ביטחון לגבי מיהו ומהו ורואה עצמו דרך המראות החיצוניות, מהן הוא מקווה לשאוב ביטחון, אך בעצם תלוי בהן, כך שאם "המראה" החיצונית מחייכת אליו, הוא מרגיש בסדר ואם המראה החיצונית כועסת עליו, הוא מרגיש לא בסדר (בעיני עצמו כמובן). אדם כזה מאוד תלוי איך הסביבה מתייחסת אליו ובתגובות של הסביבה אליו. ובצירוף הזה תודגש גמישות היתר, תמרון יתר, הימנעות מהתחייבות לצד אחד ומלאמץ לעצמם צד זה או אחר מחשש שע"י אימוץ צד אחד יפסידו את הצד השני. כתוצאה מכך יכול לפתח הסתגלות מהירה לצורכי השעה כמו זיקית שמחליפה צבעים. האדם זקוק לזולת על מנת להרגיש בעל ערך ותלוי בכך ויתמודד לאורך חייו עם השתחררות מתלות זו.
על פי נקודת הגורל, (ראש וזנב הדרקון), ניתן לכוון ולייעץ לאדם כיצד לצמוח ולהתקדם הלאה, להשתחרר מהעומס וללמוד כיצד אפשר להתמודד בכבוד ובאופטימיות עם בחירתו. בסופו של דבר המטרה היא להגיע לאיזון ולהשלמה עם הבחירות שלנו.
בברכה ובאהבה דורית.

סגור לתגובות.