להחליף קושי באתגר למה כדאי….

על מנת ייווצר שינוי בהתנהגות, התנהלות ובהתייחסות שלנו עלינו לשנות תפישה וטרמינולוגיה. לאורך השנים שאני בקשר עם המדריכים הרוחניים שלי הם מנחים לשינוי גישה ושפה. לדוגמא, להחליף קושי באתגר, שיפוט בהתבוננות ממרחק, התנגדות להכלה וקבלה וכד'.

הרבה מאיתנו משקיעים אנרגיה על התנגדות: לחוקי ממשלה, למס הכנסה, לבירוקרטיה וכד' במקום לקבל אותם כעובדה, ללמוד מהם מה נכון ומה לא עבור העם ולהשתמש בהם לצמיחה וללמידה. שינוי התפיסה נוגע בהכרת ובהפנמת הרעיון שהסביבה והחברה מהווים רקע הכי מוצלח בו יכולנו לבחור על מנת לגדול "למלוא גובה קומתנו הרוחנית" כפי שאומרים המדריכים. כשנפנים שכל המראות בחיינו נועדו על מנת נגדל, נצמח, ניישם, נתגמש, נתפתח וכיוצב"א, על פי הבחירה לפני הלידה לחיים האלה ובכול רגע נתון, קרי הכול לטובתנו העליונה ולמעננו, יתחולל שינוי בפועל.

מדריכים: "על אף ההבנה של חוקי האנוש והצורך לעקפם משום חוסר הגינותם בעינכם, אלה החוקים ועימם בחרתם לנצח. אל תצרו על עמידה בחוקי האנוש, זה חלק מתהליך קבלתם והווייתם. קרי, ההסכמה לקבלם, לקבל את בני האדם ובראש וראשונה את עצמכם כבני אדם."

דורית: אין מתאפשרת הגשמה דרך חוויה של הפוטנציאל ללא גבולות. גבולות הגוף והעולם אליו בחרנו להיוולד. בכל חברה חייבים להיות גבולות. נולדנו לכדור הארץ, להיות בני אדם לא מלאכים. ככל שאנו מכילים יותר את ההתנהלויות האנושיות, ולא עסוקים בלבקר ובלשפוט אותן אלא בלהבין אותן לפעול מתוכן, ולשנות מה שנחוץ, הלב שלנו מתרחב. לכל דבר שאנו עושים יש הדהוד, בין שאנו קוראים לו הדהוד חיובי או הדהוד שלילי. אם מישהו מאיתנו פוגע במישהו אחר, הוא בעצם פוגע בעצמו. זה בדיוק כמו בומרנג.

רוב בני האדם עדיין לא שמים פוקוס על קבלה אלא, על מאבקים, מלחמות, כנגד חוקים וכל מה שלא נראה לנו.

שינוי חברתי אמיתי יחול כשנחיה כחברה, השמה דגש על שוויון, קבלה והכלה של עצמנו ושל הסובב תוך כדי כיבוד חוקים וקבלת השונה. בכך אנו נשתנה ובכך גם האחרים. כבר ניתן לראות בעולמנו את הצורך בשינוי התפיסה וראייה מתקיים בעזרת היכולת הנפלאה שלנו להשתמש בדמיון ובכך לשנות את מזג האוויר הפנימי, כך שאף אחד ושום דבר לא יפגע בנו כי לא נפגע בעצמנו. כשנמצאים באמת במקום של הכלה, הבנה וקבלה, יש להניח שזה מה שנשדר לעולם וזה מה שנקבל בחזרה, שהרי "דומה מושך דומה ומשלים".

סגור לתגובות.