מדיטציית הקשבה למחשבה

במדיטציה זו נתרגל הקשבה. יש בנו היענות אינסטינקטיבית מעצם היותנו. אנו לא מודעים לרוחב של הקליטות וההיענות שלנו. וכשאנו מפתחים את תשומת הלב לכך זה גדל, וגם היכולת שלנו להיות בו זמנית ולהכיר, להקשיב למחשבות שלנו ולהיענות להן, לשנות כיוון: נניח, למשל, שכרגע קרה משהו ואנו מבקרים את עצמנו, שופטים את עצמנו, כועסים על עצמנו, מפחדים ממשהו. אנו מקשיבים למחשבות שלנו ומסיטים אותן לאן שאנו רוצים. זה אחד מהתרגילים של השתחררות מהתוכנה הישנה שגורמת לנו לשחזר את אותן המחשבות, את אותן תבניות חשיבה, ובעצם להיות היצירה ולא היוצר של המציאות שלנו. היכולת שלנו להיות היוצר של המציאות שלנו קשורה ביכולת ההקשבה ובסוויץ' שאנו עושים ברגע נתון. מדובר בדברים הכי קטנים, הכי  פרקטיים. יש לנו מחשבות שמורכבות מהתבניות שלנו, מהתגובות שלנו, מהפירושים שלנו ומקליטות שלחלקן אנו בכלל לא מודעים.

אני מציעה לרשום את המחשבות שלכם תוך כדי מדיטציה זה יהיה נפלא. זה מפיל אסימונים. לרשום את ההארות שעוברות, את השאלות שעולות, גם אם אתם לא מקשיבים עד הסוף. אנו מתאמנים בפיצול תודעה, ביכולת להכיל בו זמנית המון דברים. דבר היוצר גמישות אדירה בחיים, אנו לא ננעלים יותר על דבר.

מדיטציית הקשבה למחשבה

נעצום את העיניים ונשב הכי נוח שאפשר ונמקד את תשומת הלב שלנו על נשימה………………………………………………………………………………..

נשים לב לאנרגיה שיורדת מהיקום אלינו, רק נתבונן באנרגיה שיורדת אלינו, נחוש אותה, נדע ש"זה ככה"…… יורדת לתוך הכתר…. לתוך ההילה…… מאירה בעוצמה את צינור הפראנה שלנו, צינור אנרגיית החיים שבעצם מחלק את הגוף לימין ולשמאל…………………………………………………………………………….

האנרגיה יורדת מהיקום, מפעילה את צינור הפראנה שמאיר את הגוף, שמאיר את השאקרות, שמאיר את הפירמידה, כמו חד גדיא….. ונאפשר לעצמנו לחוות תחושה שאנו בתוך מבנה דמויי פירמידה מוגן על בסיס של ארבע, אוורירי לחלוטין……………………………………………………………………………………

אנו כל הזמן מודעים לנשימה שלנו, ממלאים את המאגרים ומשחררים, ממלאים ומשחררים………………………………………………………………………………………

אנו בתוך הפירמידה שלנו נושמים לנו בכיף, רגועים, מתרגעים, ותשומת הלב שלנו בנוסף, בלי שום מאמץ, הולכת למחשבותנו. אנו מתבוננים במחשבות כאילו שהן עוברות מולנו בסך… לא שזה קורה כך ממש אך כמטאפורה….

יכול להיות שחלקכם, ממש רואים את המחשבות רודפות אחת אחרי השנייה. אנו לא מתעכבים על שום מחשבה, אנו לא מנתחים שום מחשבה. אנו מתבוננים בצורה סטואית לחלוטין מן הצד במחשבות…………………………………….. ……………………………………………………………………………………………….

אנו לא שופטים, לא מבקרים, רק מתבוננים, מקשיבים, ערים. אצל כל אחד זה יפעל בצורה שונה. ההוויה שלנו בתוך הפירמידה. אנו שמים לב למוח שלא נח לרגע…………………………………………………………………………………..

אנו מאוד מפוקסים, לא בורחים לשום מקום, במצב של מתבוננים, מקשיבים……………………………………………………………………………

האינפורמציה שזורמת היא על כל הרבדים, מהגוף הפיזי, ממשהו ששכחנו היום, מאיזו הארה שבאה לנו, מאיזו תובנה, מהבנה, מקליטות מהמרחב, כל הסוגים והמינים. כל הרבדים פועלים………………………………………………….

ועל מנת לעזור לעצמנו נדמה לעצמנו שבמוח יש מסך ענק שיוצא החוצה הרבה מעבר למוח, רחב, גדול, ועל המסך פשוט נרשמות כל המחשבות, כל הקליטות, זה לא תמיד מחשבות אפילו, כול מה שעובר נרשם על גבי המסך. לאט- לאט וכהרף עין המסך הזה מתמלא…………………………………….

כד השמן שנותן את שמנו הרבה מעבר לשמונה ימים מאליו מתמלא כל הזמן……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

וכעת תדמינו לעצמכם סיטואציה שאתם מדברים עם חברה, עם חבר, איזושהי אינטראקציה בעבודה. אתם מדברים עם מישהו אחר, מישהו אחר מדבר אליכם……………………………………………………………………………………

כשיש לכן סיטואציה כזאת, סיטואציה אחת, תתבוננו בעצמכם מקשיבים למישהו אחר, מדברים איתו, אבל הפוקוס שלכם יהיה על המחשבות שעוברות לכם בראש, על התגובות, על ההארות, על ההקשרים, לא על מה שנאמר. זו יכולה להיות סיטואציה מהיום שתהיה משהו מוכר, קרוב. משהו פשוט……

…………………………………………………………………………………………..

וכעת אני מזמינה אתכם לפקוח את העיניים.

/ ——————————————————————————-/

סגור לתגובות.