חוויה כואבת

התקשור דלהלן הועבר בתשובה לשאלה: מה קורה שעולה חוויה כואבת ובד בבד זה חיבור לחוויה אוהבת ושלווה, האם זה אפשרי מבחינה רגשית בעולם שלנו?

מדריכים: "נחלק את התשובה שלנו לכמה חלקים. מה שאת מתארת אומר שיש לך יכולת בו זמנית לחוות כל מיני סוגי רגשות וזה כבר מאד יפה.

כל חוויה מכל סוג ולא משנה מהי, "טובה", "רעה", מעוררת את כל החוויות הדומות מכל העולמות, כמו מיתר שפורטים עליו, מבחינת קופסת הזיכרון.

אתן בוודאי זוכרות את מורכבותה של הספרייה היקומית ובמקביל הספריות האישיות שלכן, אותה ספרייה שאוספת מילים, מילים, והתדר ה"הקשרי מעגלי" בעצם הופך אותם למשפטים אך בעצם המידע אצור על פי נושא מסוים. אין ערבוב כמו אצלכם בין מידע אחד למידע שני, אין הקשריות, כל מידע, כל חוויה אצורים נטו ולכן בספרייה של כל אחד, קיימת "קופסת כאב", "קופסת שמחה", "קופסת צחוק", כמטפורה כמובן. ברגע שהכאב מתעורר אם הוא מספיק חזק הוא מעורר בתוכו כאבים דומים מהקופסה. חווית התאהבות אין סופית שחובקת עולם, אצל אי אלו ממכרינו, חוויה כזו פותחת את כל מסלולי ההתאהבויות למיניהן.

במילים אחרות כל חוויה ספציפית, איננה עומדת בפני עצמה. זה נכון לגבי פחד, חרדה, חשש, דיכאון, כל חוויה בפרט אם זו חוויה נמשכת, גוררת, מושכת, ממגנטת, חוויות דומות מה שאומר שהחוויה מתעצמת.
חלק מהדברים שאנו מרחיבים עליהם את הדיבור לאורך הדרך הוא לא להישאר לגור בשום מקום, כלומר לא להיתקע בשום הרגשה אלא לאפשר לקבל אותה, להזדהות אתה, לעבור הלאה. ההכרה שזו יצירה ולא אתם ועוד אין ספור דוגמאות שעליהן דובר ומדיטציות שהעברנו לאורך הזמן שמאפשרים לכם ליצור את ההפרדה מהרגש הספציפי, אחרת הוא מושך אחריו אין ספור חברים.

היכולת להתבונן בכל רגש על חווית "זה, זה"! חוויה ניטראלית מאפשרת את ההפרדה המוחלטת מרגש אחד לחבריו.

החלק השלישי נוגע בך באופן אישי ונוגע בעוד הרבה אחרים ב"כדור לימוד" בעיקר אלו שנמצאים בתהליך של הכלה, קבלה והפנמה של רגשות, תחושות, מחשבות וכד'. עדין את אינטגרציה בין כולם, עדין הסבל, הכאב והצחוק, השמחה, האהבה והשנאה אינם נמצאים באותה מחלקה של רגשות. הם נמצאים במחלקת הרגשות בתת מחלקות.

מדובר על תהליך בו חל איסוף של כל סוגי הרגשות והתחושות לצורך העניין לכדי עסקת חבילה אחת. אין רגש פחות או יותר מרגש אחר, כל הרגשות הם כלים בידי הנשמה דרך ההשתקפות שלה לחוויית עצמה, להכרה של כל מיני ניואנסים, (אם לא נדבר במושגי עליונות ונחיתות), של כל ניואנסי הרגש האפשריים לחוויה.

אם נדבר בחוויה ליניארית את כל "הרע" וכל ה"טוב". ה"רע והטוב" עוד לא התאחדו, זה עדיין איננו אותו הדבר מבחינת התפישה האנושית, אותו הדבר ברמה של שבילי התנסות, נקודות מבט, דרך התבוננות, דרך חוויה, בדיוק כפי שאתם בוחרים ללכת בשבילי טיפוס הרים, או בעמקים פוריים, או בכל שביל במדבר, בים בכל מקום אחר ב"כדור לימוד", אין הבדל, ההבדל הוא בחוויה מקצה ההר או בעמק. באוויר, באקלים, בצמחיה בכל מה שאתם פוגשים בדרך, אבל אין הבדל עקרוני בחוויה; זה טיול להר וזה טיול לעמק, זה טיול למדבר וזה טיול לאלסקה ואין זה משנה.

ההתייחסות שוות הערך בין "טוב לרע", נעים/לא נעים, כאב וסבל, צחוק ושמחה, היא זו שמאפשרת את האינטגרציה ועל כך אנו זורקים לכם רעיונות לאורך שנות המפגשים המשותפים שלנו".

כל הזכויות שמורות לדורית יעקובי. 

סגור לתגובות.