אפשר כבר להפסיק לשחזר…

זוהי תקופה שכל הדפוסים הישנים שלנו עולים על מנת נתבונן עליהם שוב ונבדוק מהם משרתים ובאם יש לנו בהם צורך או שמיצינו ואפשר כבר אחרת.

לכול אחד מאתנו מגוון תפקידים בחיים  המשולים לשבילים המאפשרים לנו למצות את עצמנו כשבחלק מהם יש עדיין אבני נגף המונעים מאתנו מיצוי חופשי. נדמיין לרגע כל אחד מאתנו עם המון, המון, שבילי ביטוי, תפקידים ("כובעים"), אבא, אימא, בן, בת, בני זוג, עובד/מעביד, כתהליך המאפשר לכל הכישורים, הכשרונות, האיכויות, התכונות ואבני הנגף להתגלות ולהפוך חלק מההבנות, התובנות והחוויות בחיינו מבלי שנחוצות לנו העכבות. כמו שאומרים המדריכים: "שבילים שכוסו – כוסו, נפרש עליהם מעבה ואין עליהם מעבר נוסף".

אנו נמצאים בתקופה שמאפשרת לנו להפסיק לשחזר. כדי להפסיק לשחזר – עלינו לשחזר כדי לגלות את אבן הנגף, לחבק, להכיל ולשחרר אותה מתפקיד "המנהלת". זהו תהליך של הנהלה, הנהגה, לקיחת המושכות בידיים, מבלי שדברים מעכבים אותנו. אפשר גם לקבל בחירה מודעת שעכשיו לא מתאים לנו לטפל באבן נגף כזו או אחרת. היום יש לנו את הכלים לפרוש כנפים מבלי להיכנס לעומק ולראות מהיכן הדברים נובעים, היכן הם נמצאים וזאת בעזרת תרגילים. בעזרת הבחירה קיימת האפשרות לא לתת לדפוסים שאין לנו בהם צורך לנהל אותנו.
ברגע ששחררנו את אבני הנגף אנחנו לא משחזרים יותר.

המטרה של מה שאנו לומדים בקורס לפיתוח ויישום מודעות רוחנית ותקשור היא לגלות כוחות רוחניים, אינטואיטיביים בחיי היומיום ולהתאמן בשימוש בהם על מנת להגיע להנהגה של רוח על חומר, להתחבר בפועל ל"אני הנשמה, אני הבוס ויש לי כלים, להכיל את החרדות, החששות, הפחדים כמו גם את החוזקות, האהבה וכול ה"יש" המתקיים עבורי לטובתי העליונה וכך, למרות ועם כל "הביצות הטובעניות" שקיימות בכדור הארץ, לרחף מעליהן. או, כפי שאומר סוגיאל רינפושה בספר החיים והמתים הטיבטי "ללכת ברחוב אחר".

אנו למדים שאין יותר צורך להמשיך לדשדש בתפישות התוכנה הישנה, לגלות אותן להטמיען ולהושיט יד לאותם אנשים שעדיין מדשדשים ולא יודעים שיש דרך אחרת.

אנו לומדים דרכים משחררות ואין פירושו יותר "לעבוד קשה". בעזרת הרחבת המודעות ושימוש ביכולת האינטואיטיבית הקיימת לכולנו נוכל לגלות היכן טמונות אמונות מעכבות, פחדים, חרדות וכדומה, לבדוק את מקורם, מה הם משרתים והאם נחיצותם חשובה עדיין. ברוב המקרים בהם נתקלתי עצם האומץ להתחבר לתהליך גילוי משחרר אותנו מלהמשיך לשחזר ופותח התנסויות חדשות במלא הקיטור.

סגור לתגובות.