לכל מעבר חיים תמיד מקושרים זיכרונות ממעברים אחרים…

בכל מעבר חיים, אנחנו מתחברים לאותם זיכרונות, תכונות, לניסיון המצטבר דרכו ניתן לפתח את היכולות, להתגבר על פחד, וליישם את מה שבחרנו ליישם. לכל מעבר חיים תמיד מקושרים עוד זיכרונות ממעברים אחרים של ניסיון מצטבר אחר. אנו לוקחים אתנו את הידע, הכוחות, היכולות והתכונות מתחברים למשפחה, עם, דת ותרבות לתוכנת חשיבה מסוימת, תפישת עולם, המאפשרים לנו לממש את הבחירה שלנו במיטב.
אם נבחר להיות מתאגרף סומו, עלינו להיוולד מצוידים בגוף המתאים ובתכונות המתאימות, לסביבה ולמשפחה שתאפשר מימוש.

במעבר החיים הנוכחי בחרנו להגדיל את "מיפתח הזיכרון" קרי, לפרוץ את גבולות הקיבולת שהייתה נהוגה עד כה מבחינת תפישת החיים בכדור הארץ. באנו להיזכר שאנו חלק מהבורא שלעולם איננו לבד, שהכל קורה בעבורנו עם טעם ומשמעות. בכדור הארץ שכחנו שאנו מוגנים, בטוחים ומחוברים מעצם היותנו, הכל בסדר וקורה בסדר שלו.
הכל קיים בתת המודע ועל המודע, כמו גם האפשרות להתחבר אליהם בזמן ובמקום כשיש צורך. אמנם דבר אינו הולך לאיבוד, אך מבחינת ההשתקפות הנוכחית, כל עוד הזיכרון לא נפתח במודע האנושי הקשר לתת ועל המודע מתעכב.

הזיכרון הנשמתי מופעל בכדור הארץ דרך אנשים, ריחות, צלילים, צבעים, אירועים וכן הלאה. אנו זוכרים במודע רק כשמשהו מעורר את הזיכרון. זה יכול צליל, מגינה, שיר המשכירים לנו אירוע, יכולת, כישרון. זה יכול להיות ריח המעורר זיכרון מגלגולים קודמים, אדם שפגשנו יכול להזכיר לנו נשמה אבודה שלא פגשנו מזמן וכדומה. המפגש עם החיים עצמם הוא זה שמעורר את הזיכרון, הידע, הניסיון המצטבר, היכולות.

כיוון שזוהי הבחירה, להחליף את "חלון ההסתכלות" של כולנו, המודעות ההכרתית נפתחת מתישהו ומאפשרת ליצור את השינוי.

במעבר החיים הנוכחי הבחירה היא של שלום והשלמה לכל הגלגולים, כך שהידע והחוויות שלקחנו אינם ספציפיים רק לחיים הנוכחיים, אלא מהווים השלמה לכל גלגולי החיים בכדור הארץ וגם מעבר לזה. כלומר, שאם וכאשר אנחנו אוספים את חוטי הידע והניסיון המצטבר מכל מעברי החיים שלנו במוח האנושי, בהכרה המודעת פיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית אנחנו מסיימים את מעגל התוכנה הישנה, אין לנו יותר צורך בה יותר.

זהו זמן מיצוי, סגירת קצוות, הכרה בזה שמיצינו, הכרה בכך שאנו יכולים להרפות במה שאנו מחזיקים בו היות וכל הניסיון המצטבר הוא חלק מארגז הכלים ולא "אני" – הכרה בכך שאנו נשמה מוארת, מוגנת, שכל מה שבא לפיתחה בא לפתחה; הכרה פיזית, רגשית, מנטלית ורוחנית – זה השינוי.

אלו הנולדים עכשיו נולדים ל"מיפתח זיכרון" גדול יותר אך עדיין נמצאים בתהליך השינוי ועליהם לעבור את תהליך ההשתנות; להתחבר לאבסורד שנראה מ"מיפתח זיכרון" גדול. הם מאפשרים את השלמת המעגל שלנו בכך שפותחים את הדלת ל"מיפתח זיכרון" גדול יותר דרכה נוכל להיכנס, לפתוח את המודעות שלנו. לא נוכל לעשות זאת לבד.

כל הזכויות שמורות לדורית יעקובי

סגור לתגובות.