מהו ירח שחור

הפעם אני מבקשת להסיר את הלוט מעל המושג "ירח שחור", מושג שנראה לי ראוי לשינוי כיוון שהוא מייצר קונוטציות שליליות שאינן נכונות כי בסך הכל, לשעות ספורות הוא לא מצוי מבחינה אסטרולוגית, בקשר עם כוכבים אחרים.

אני רואה את תפקידי, בין השאר, כמי שמזכירה את מקורנו על ידי כך שאני מרחיבה את יריעת הידע עבורי ועבור אחרים, כך שניתן להבחין בעוד חלקים של הפאזל מבלי להינעל על חלק אחד מוכר וידוע.

ניקח דוגמה מתחום השפעת הכוכבים על כדור הארץ מבחינת התפישה האנושית המצומצמת והרחבה. למשל, את השימוש בביטוי "ירח שחור" שחלק מהאסטרולוגים משתמשים בו, המעורר מיד חשש מכיוון שלרוב האנשים לא מובן המושג.

קיים הבדל בין שמשתמשים במושג "ירח שחור" או שמסבירים שהירח מסמל מבחינה אסטרולוגית את מהלך העניינים בשל היותו מחליף מזל כל יומיים ורבע בערך, לעומת כוכבים אחרים המחליפים מזל (גומעים 30 מעלות = מזל שלם), בין שלושה שבועות לארבע עשרה שנה.
במילים אחרות, הירח מסמל את מהלך העניינים ואת העם באסטרולוגיה פוליטית, איך העם מגיב למהלכים מסוימים, ובמפה האישית של כל אחד מאתנו את המערכת הרגשית, האימא, הרחם ועוד.   

מידי פעם מתקיים מצב שהירח אינו עושה קשר עם אף כוכב אחר, דבר שיכול להימשך בין 4 ל – 6 שעות. כשאין לו קשר עם כוכב אחר, אומר הדבר שלא ניתן לנבא מה יהיה מכיוון שהירח משמש אצל האסטרולוגים שעוסקים בעתידנות לכלי נבואי.
וזה מה שחלק מהאסטרולוגים מכנים "ירח שחור".

כשמבינים את המשמעות של הירח שאינו בקשר זמני עם כוכבים אחרים, זה מוריד את רמת הפחד מהביטוי "ירח שחור" שאני ממש, ממש לא מסכימה אתו מכיוון שהוא מעורר חששות, פחדים וחרדות אותם בדיוק באנו למוסס.
ההבנה מסייעת לפוגג את הערפל מעל מושגים ולמוסס חששות ופחדים מיותרים.

כל הזכויות שמורות לדורית יעקובי

סגור לתגובות.