על מהות האור מנקודת מבט מעט שונה…

קיימות שתי אנרגיות ביקום – אור ואופל. האופל מייצג את המעט שמחזיק את הכול והוא מושך אליו. האור מייצג את ביטוי הפוטנציאל ביקום והוא יוצא אל…  אלה הן שתי תנועות הפוכות שנובעות אחת מהשנייה, כשאחת מושכת אליה והשנייה יוצאת. המדריכים מתארים את האופל כרחם ואת האור כזרע. הרחם סופגת את הזרע אל תוכה ומהצירוף הזה יוצא ברוא. אופי היצור הנולד תלוי באופי הזרע ובאופי הרחם ובצירופם לנשמה הנכנסת. כלומר, מהצירוף נוצרים חיים, "ויהי אור", ככה החלה הבריאה.

הפעם נתמקד רק באור:

האור מסמל כאמור, את כל התכונות התנועתיות, הזורמות, החודרות, המתפרצות. כמו: יוזמה, פעלתנות, פריצת דרך, בחירה, אומץ, עשייה, מאבק והליכה אל… עבירות, כיוון, מטרה, התקדמות, תקשורת.

לאור יש תכונה אחת – לזרום מ… אל…כל הזמן. אם נתייחס לאור גם כאור ידיעה, ידע , הרי שהוא כל הזמן זורם בכל הצורות לכל העולמות ולכל הכיוונים, לא נעצר לרגע. אור מתקשר עם ידע, עם סקרנות, רצון להבין ולדעת, יכולת להתחלק, יחסי גומלין, היכולת להיפגש ולהיפרד. האור כל הזמן נפגש ונפרד. יש לו אינטראקציה מתמדת עם הכול מכאן שאפשר לזהות אור גם עם אלימות, לא במובן ה"רע" שאנו מתכוונים לתת מכות, אלא במובן שהוא פורץ דרך קדימה, קרן האור משתברת דרך כל העולמות ומגיעה ליעדה. בכל הכיוונים ובכל הצורות היא אינה עוצרת. המדריכים נתנו דוגמה שכולאים אדם בחדר, הוא ישבור את החלון כדי לצאת לחופשי, זוהי פעולה של אור. זו פעולה של תנועה קדימה, הלאה. מכאן ועל כן מיוחסות לאור תכונות כחוסר סבלנות וסובלנות, אי הסתפקות מפני שבעצם מדובר על אנרגיה שזורמת כל הזמן ללא הפסק, לא בודקת, לא מסתכלת, פשוט זורמת – זה תפקידה.

האור מתקשר בקונוטציות האנושיות לגבריות, לדרך בה אנו מפרשים את התנועה החיצית, הגברית, כי התנועה החיצית מסמלת את האור. התפקיד שלה זה לזרום מ… אל… המטרה היא הפצת הידע. המטרה היא גם גילוי של הידע מפני שאם הגרעין לא משתקף, הוא לא מתגלה ומתכלה. בזמנו דיברנו שכל הגלגולים/מעברים שלנו זה משהו הישרדותי. האור, הגרעין הנשמתי חייב לחוות את עצמו, זו ההזנה שלו = הגשמה דרך חוויה. ללא הגשמה דרך חוויה הוא מתכלה. זה כמו שבגוף פיזי, לא נאכל ולא נשתה הגוף הפיזי  יתכלה. האנרגיה זורמת ובלי הזרימה, בלי המצב האבולוציוני המתמיד שהיא מצויה בו, אין התפתחות, אין גילוי, אין תרגום של הפוטנציאל לממש, אי אפשר להבין, אי אפשר להתחבר לידע ואי אפשר לחוות את הקוד = אין חיים.

האור מתחבר לאנרגיה הגברית גם בעניין של כיוון ומטרה, תנועה מתמדת, כיבוש, מאבק. האנרגיה הגברית מתקשרת גם עם התפרצות.

סגור לתגובות.