זוגיות פנימית, על מה ולמה

זוגיות פנימית, על מה ולמה


מערכות יחסים אינן דבר של מה בכך, לא כל שכן מערכת זוגית. המורכבות אדירה. מיום הולדנו אנו מושפעים מההורים, מהחינוך ומהסביבה באשר למודל הזוגיות. פעמים רבות המודל המקובל מתסכל ולא מספק. בנוסף, קיימת ההתייחסות האישית שלנו (שאינה תמיד מודעת), לגבי תפקידים גבריים ונשיים והקשר ביניהם להם אנו מצפים מאחרים. הדבר נכון גם לזוגיות חד מינית.

מערכת היחסים שלנו עם בני זוג נגזרת על כן מהרבה פרמטרים. ברצוני היום לשים דגש על הרעיון שמערכות יחסים טובות עם בני זוג, עם ילדים, עם העולם הסובב אותנו, נובעות מהעולם הפנימי שלנו וממערכת יחסי הגומלין שבינינו לבן עצמנו.

אני ממליצה למי שהולך להתייעצות בקשר לזוגיות שלו/ה, לפתח מודעות ליחסים הפנימיים שקיימים בתוכו באשר לזוגיות הפנימית = מערכת היחסים בין החלק הגברי והנשי שקיימים בכל אחד ואחת מאתנו, על היכולת להיות באינטימיות, על יכולת שיתוף הפעולה, הציפיות (גברים הם… נשים הן…) שלו. כל עוד האיזון בין הגבריות והנשיות הפנימיים, קרי, בין החלק היוזם, העושה, המעז, המנהיג, השולט, הפורש חסות וכן הלאה, לבין החלק המכיל, המקשיב על הרבה רבדים בו זמנית, שרואה את התמונה הרחבה, הרגיש, האימהי וכד' לא מתפקדת טוב, האדם עושה השלכות מכך על מערכות היחסים שלו עם אחרים.

לסיכום, אם ברצוננו במערכת יחסים מספקת וממלאת מצברים כדאי ומומלץ מאד לבדוק את מערכת היחסים הפנימית.

סגור לתגובות.