תרגיל בחירת משפט

במסגרת הדרכים או הכלים לעזור לעצמנו להשתחרר או לנקות את ההישענויות שלנו, הבלתי מודעות לפעמים, עם דפוסים ישנים, גיליתי איזושהי דרך שמאפשרת לנו בצורה די פשוטה לעלות על דברים, לגלות את הדברים שמפריעים לנו ולמצוא דרכים חדשות.

כל אחד בוחר איזשהו משפט שבשבילו יש בו משהו מתסכל, מעצבן, מפריע, לא משנה מה המשפט. זה יכול להיות בכל תחום בחיים. זה יכול להיות בתחום העבודה, אם אני לא מספיקה משהו, אם לא עשיתי משהו, אם יש לי תחושה של אי נוחות לגבי דבר מסוים. זה יכול להיות בבית, עם ילדים, עם בן/ת זוג, עם עצמנו. נניח שאנחנו רוצים לקחת חופש ואנחנו לא מצליחים. זה יכול להיות מצב כלכלי שהוא לא מספק מבחינתנו. יכול להיות שאנחנו רוצים להחליף רכב ואנחנו לא יכולים. אני מדברת על הדברים הכי אלמנטאריים ורגילים.

לא משנה אם זה משפט שאנחנו אומרים לעצמנו או משפט שמישהו אומר לנו. זה  משהו שגורם לנו איזשהו סוג של אי נוחות ותסכול.

אנחנו מתעסקים עכשיו עם איזשהו משפט שקשור בכל אחת מרמות החיים שבא לכם כרגע לבחור שאיננו מהווה שביעות רצון בשבילכם, מעצבן, מרגיז מתסכל או משהו שאתם דוחים.

אם זה משהו שאתם דוחה תכתבו: "אני דוחה את" … ואאפשר לכול מה שעולה להיכתב.

זהו תרגיל שמאפשר לתת המודע שלנו לעלות.

אבקש מכם  לקחת לכם רגע לבחור משפט ולרשום אותו. קחו לעצמכם זמן ורשמו באופן אינטואיטיבי כל מה שעולה לכם כתוצאה מהמשפט הזה………………….

כאשר תסיימו תתבוננו שוב במה שכתבתם ותראו אם עולים לכם דברים נוספים…………

קראו שוב וסמנו הארות, אם יש הארות חדשות, אם יש הבנות חדשות…………………………………………………………………………………………..

לאחר מכן תראו אם יש פיתרון בדברים שלכם. מה אתם יכולים לעשות? על מה צריך לוותר? על מה צריך לשים דגש? האם אפשר לוותר על המשפט הזה?

האם הוא עדיין רלוונטי …………………………………………………………………….

כשאתם שואלים את עצמכם איך אתם רוצים לפעול בהמשך, היזכרו בברכות שלכם, בארגז הכלים שלכם, מפני שכל דבר שאתם בוחרים שאיננו בהלימה עם ערכים פנימיים שלכם, עם צרכים פנימיים אמיתיים שלכם שאינם תלויי חברה, מקום וזמן, לא מחזיק מעמד. ההבדל בין החלטה אמיתית והחלטה לא אמיתית זה שהחלטה אמיתית קשורה עם הערכים שלנו, עם הצרכים שלנו, עם המטרות שלנו, והחלטה ש"איננה אמיתית" היא תוצאה של חינוך, של דעות, של קביעות של מה צריך ואיך צריך, של מה נכון ואיך נכון, אינה בהכרח תוצאה של ערכים פנימיים אמיתיים וצרכים פנימיים אמיתיים…………………………………

קחו לכם עוד כמה דקות לבדוק, לסמן, וצאו עם לפחות מסקנה אחת כתוצאה ממה שכתבתם שהיא אחרת, מחדשת, אפשרית, כשהבדיקה של המסקנה היא בכך שזה נוח לכם, שזה קל לכם, שזה לא מאמץ בשבילכם מה שהחלטתם לעשות, ומה שזה נוגע. כל דבר שהוא מאמץ, שהוא בא בכוח, שהוא לא נוח, באיזשהו מקום מפסיק לשרת אותנו. כשזה קל ונוח אנחנו עושים את זה, אנחנו מתמידים…………………………………………………………….

סגור לתגובות.