רעיון הישארות הנפש ככלי עזר לפתרון בעיות פסיכולוגיות

נשמה = פוטנציאל רב גוני של תכונות, כישורים, הגיונות, המגשים עצמו דרך ביטויו. אנו לא נמצאים בכדור הארץ בחיים האלה, בפעם הראשונה. יש בנו הרבה יותר ידע ניסיון ומודעות משאנו משערים. התופעות הרבות שקורות לנו כבני אדם, שאין להם הסברים רציונליים, מובהרות, כשנילקח בחשבון רעיון השארות הנפש. בדרך זו ניתן לגלות יותר נקודות מבט, בעזרתן לשנות את תפיסת החיים והמוות. כמן כן להסביר תופעות חוזרות ונשנות של פחדים, חרדות, אהבות ושנאות. בדרך זו נפתחת אופציה להבנה ולהפחתה של "אוטומטיות" התגובות ולשינוי ההתנהגות, בעקבות שינוי התפישה.

כל מה שאני חווים כאן הוא זמני ויחד עם זאת יש לו המשכיות מבחינת זיכרון החוויה. קרי, כול התנסות, למידה, חוויה, כמו נרשמת בספריית הזיכרון שלנו ומכאן ההמשכיות.

תפישה זו אומרת שכל אנרגיה ביקום נמצאת בתהליך של אבולוציה נצחית כשמטרת העל היא הגשמה דרך חוויה. הנשמה, כמהות מורכבת מאד, אינה יכולה להגשים עצמה בפרק חיים אחד של חיים, נחוצים לה נופים שונים, אנשים שונים, תרבויות שונות שיאפשרו לה לגלות ולחוות את מגוון האיכויות הקיימות בה. האנשים, האירועים, הנופים, הצלילים והצבעים משמשים כמראות לגילוי מהותה, לחוויה ולהגשמה.

כפי שהגוף הפיזי, זקוק למינימום של מים ומזון על מנת יוכל לקיים עצמו כך זקוקה הנשמה לחוויות על מנת להכיר, לממש ולהגשים מהותה.

בשנים האחרונות נולדו שיטות טיפול מגוונות שנועדו לגלות את החבוי הרבה מעבר למודע, על מנת לסייע לאדם להבריא מבעיות פסיכולוגיות, פוביות, חרדות ופחדים . שיטות המאפשרות כניסה לידע מעבר לחיים הנוכחיים. אחת מהשיטות היא רגרסיה בעזרת היפנוזה, או דרך דמיון מודרך. ישנם מחקרים וספרים בנושאים אלה.

אחת הפסיכולוגיות שכתבה ספרים על ניסיונה בנושא רגרסיה בהיפנוזה היא דר' אידית פיורי. מספריה: The unquiet Dead, You have been here before, Encounters

כמוה הפסיכיאטר דר' בריאן ל. וייס, שפיתח שיטה משלו לשחזור גלגולים. מספריו "שורשים, שיעורים בזמן", "ריפוי בנבכי הזמן","רק אהבה היא ממשית" ועוד, הם מומלצים ומאירים מאד. בארץ, קמה אגודה של פסיכולוגים שמעזים להוסיף שיטות חדשות של דמיון מודרך, חזרה לגלגולים קודמים (שחזור גלגולים) ועוד, בשם "עטרה" העוסקת דרך דמיון מודרך, בשיטות שונות ומגוונות המאפשרות להגיע לשורש הבעיה של האדם שבא אליהם לטיפול. אחת מהן היא גילוי חיים קודמים על מנת להבין דברים שאינם ניתנים להבנה ו/או לפתרון, בדרך המקובלת. לעיתים קרובות אנו חווים מצבים של חזרות על דפוסים של "חריטות" מעגל, בעיות, פחדים, חרדות, פוביות וקשיים שבמשך שנים לא באו על פתרונם, על אף טיפולים מקובלים ארוכי טווח. בעזרת ההבנה שישנם חיים לפני ואחרי החיים, שמקור הבעיות אינובמערכת יחסים עכשווית או באיזו שהיא טראומת ילדות אלא, באו מניסיונות קודמים וגילויים והטיפול בהם הצליח להביא רפוי ושחרור. כלומר, מדובר כאן בשיטות אבחוניות ותרפויטיות דרכן ניתן למצוא מזור.

סגור לתגובות.