על אסטרולוגיה כתבה 3 – מבנה ההורוסקופ, כוכבים אישיים וכוכבי דור

זוהי כתבה שלישית בסדרת כתבות על אסטרולוגיה  להזכירכם על כל אחד מהנושאים המוזכרים ניתן לכתוב ספר, בחרתי להביא נגיעות מאירות.

ההורוסקופ משורטט בתוך מעגל בן 360 מעלות המחולק ל-12 נגזרות על פי שעת הלידה. 12 הנגזרות מרכיבות את גלגל המזלות, כשכל מזל הוא בן 30 מעלות. כל נגזרת כזו, המכונה בפי האסטרולוגים "בית" מייצגת תחום חיים מסוים בחיינו. למשל, "בית הנישואין והשותפויות", "בית העבודה" "בית הקריירה" וכו'. כל "בית" נמצא במזל מסוים (על פי החישובים  שנעשו מהצרוף של תאריך ושעת הלידה),  כשלעיתים יש בו כוכבים ולעיתים אין, בהתאם למערך הכוכבים בשעת הלידה. 

ישנם 11 כוכבים אליהם אנו מתייחסים, פרט לכדור הארץ אליו לא נתייחס כרגע, חמישה מהם נחשבים כוכבים אישיים : שמש, ירח, מרקיורי, וונוס, מארס. ושישה כוכבי דור: יופיטר, סטורן, אוראנוס, נפטון, פלוטו וכירון.

תנועת הכוכבים קרי, מהירות המעבר שלהם ממזל למזל, משתנה. הכוכבים האישיים מהירים, כלומר, גומעים 30 מעלות בין יומיים ורבע לחודש ואילו הכוכבים האיטיים, כוכבי הדור, גומעים 30 מעלות בין שנה ל – 14 שנה. כלומר, דור שלם חווה את אותו הכוכב באותו המזל. כוכבי הדור: יופיטר גומע מזל בשנה. סטורן גומע מזל בשנתיים וחצי, אוראנוס בשבע שנים, נפטון ופלוטו בארבע עשרה שנים וכירון בסביבות שנה וחצי.

השמש נמצאת חודש במזל, הירח נמצא יומיים ורבע במזל. המרקיורי והוונוס נמצאים במזל כשלושה שבועות (אלא אם כן הם בהילוך אחורי = רטרוגרייד = רטרו), המארס נמצא שלושה וחצי שבועות עד חודש במזל (שוב אם הוא בהילוך ישיר).

הכוכבים האישיים מייצגים את מבנה האישיות הבסיסית שלנו.

 הכוכבים

כאמור מדובר ב –  11 כוכבים שונים לגמרי באופיים עם איכויות אנרגטיות שונות, עם אופי שונה. כל כוכב אישיות בפני עצמה, לצורך העניין. חלק מהאסטרולוגים וביניהם אני, מתייחסים לכדור הארץ כשליט מזל שור.

שמש שליטת מזל אריה   – מייצגת את האישיות הנבחרת למעבר נתון.

ירח שליט מזל סרטן -מייצג את המערכת הרגשית תחושתית, נשיות, הכלה, קבלה.  

מרקורי – חמה שליט מזל תאומים  – מייצג את המערכת החשיבתית שכלית, היכולת לקשר ולחבר בין דברים, מייצג תקשורת.

 וונוס   – נוגה שליטת מזל שור ומאזניים    – מייצגת את המערכת ההדדית בינינו לבין עצמנו, בינינו לבין הסובב, נשיות, אסטטיקה והרמוניה.  

ומארס  – מאדים שליט מזל טלה  – מייצג את ההוצאה מן הכוח אל הפועל, האומץ, היוזמה, היכולת לעמוד על עקרונותיו, להלחם, לנוע על פי האינסטינקט   המוביל.

יופיטר – צדק – שליט מזל קשת    מייצג אופטימיות, אותנטיות, שמחה, התרחבות, שפע, את הילד הטהור.

סטורן – שבתאי שליט מזל גדי- מייצג חוקים, סדר, ארגון, פרפקציוניזם, אחריות ודיוק. מאפשר לנו להוריד את המיותר ולקצץ את הדברים שלא צריך.

אוראנוס – שליט מזל דלי מייצג קידמה, התחדשות, גילוי, שינוי, המצאות, את החיבור לגרעין הידע וכל ההשלכות שלו בכל העולמות בו זמנית.

נפטון – שליט מזל דגים מייצג יצירתיות, אסטטיקה, דמיון, השראה, היסחפות, הטמעות, התרחבות אין סופית, כמיהה לאחדות ניגודים הרמוניה שלמה.

פלוטו –  שליט מזל עקרב מייצג את המעט שמחזיק את הכול, את היכולת להתחבר לגרעין הכוח הפנימי ולהסיר את כל הקליפות המעכבות בדרך. כוכב הפסיכולוגיה והפסיכואנליזה.

כירון – שליט מזל בתולה מייצג את הכוח האינטגרטיבי היקומי (שילוב מערכות לכל פרטי הפרטים) לצורך הוצאה מן הכוח אל הפועל. מחקרים לצורך מטרות מעשיות יישומיות, מייצג את האינטגרציה שלנו עם עצמנו כך שנוכל להוציא את עצמנו במלואנו מן הכוח אל הפועל ואת האינטגרציה שלנו עם היקום הסובב אותנו. 

לסיכום שיחה זו, ההורוסקופ שלנו בנוי ומורכב מחישובי תאריך, שעה ומקום לידה, וממערך הכוכבים באותו היום. לכל כוכב מיוחס אפיון, המייצג את המורכבות של אישיותנו. המודעות למורכבות האישיותית שלנו מאפשרת לנו להכיר את עצמנו לעומק, לזהות את מחסן הכלים העומד לרשותנו, את הכוחות והחוזקות, הקשיים, האתגרים, הקארמות והייעוד שבחרנו לחיים האלה.

להתראות בשיחה הבאה.

דורית יעקובי – אסטרולוגיה, נומרולוגיה ותקשור

סגור לתגובות.