"אוקינוס הידע"

"אוקיאנוס הידע" הינו כינוי לספרייה שלנו (הידע ההכרתי והתת הכרתי שלנו). המדריכים נתנו דימוי של אוקיינוס בכדי לעזור לנו להיכנס פנימה. אוקיינוס יכול להיות גם אוויר, ענן, מים או ריק, (לא משנה), שניתן להיכנס לתוכו, לצלול לתוכו, לשקוע בתוכו, לשכב על הגב על הגלים, על הענן. הדימוי ניתן מפני שכבני אדם אנו מאוד זקוקים לדימויים. זה עוזר לנו להתחבר לעניין באופן תכליתי. כשמתעסקים בנושאים האלה הרבה יש פחות צורך בדימויים, הם כבר ישנם, יש כבר רקע. רוב האנשים זקוקים לדימויים. הדימוי משמש כערוץ חיבור.

החבור לספרייה נותן את ההרגשה שהגענו למקום הכי מוגן, מגן, בטוח. הרגשה של שוויון ערך מלא, של חיבור לכול. התחושה האולטימטיבית המאוד מוגנת ושלווה היא הסימן שהתחברנו ל"אוקיאנוס הידע" שלנו.

המדריכים מכנים את תחושת השלווה, "שלווה רוחשת". זה לא משהו סטטי. מדובר פה על שלווה מבחינת תחושת השלמות, תחושת הביטחון והשייכות. אפילו יותר נכון לומר שזאת תחושה של שייכות אולטימטיבית.

המקום מאפשר חיבור לכל סוגי הידע שרוצים להתחבר אליו לגבי עצמנו, לגבי העולם, לגבי היקום, לגבי אנשים אחרים, לגבי כל מה שנחוץ לנו ברגע נתון. אין שאלה שאין עליה תשובה במקום הזה.

חשוב שתדעו שלא תמיד יש את אותה מהירות חיבור בין הידיעה לבין היכולת להפנימה. כלומר, לפעמים אנו יודעים אך עוד לא קולטים את כל מה שחשים. יש תהליך שעלינו לעבור, כול אחד בקצב שלו, על מנת המסכים יזוזו הצידה ונרשה לעצמנו לקלוט.

ברצוני ללמד אתכם תרגיל שמבחינתי הוא בריאות נפש. המטרה, בין השאר, של הלימודים האלה היא להגיע למקום של שוויון ערך אמיתי ושל שייכות אמיתית לעצמנו, של ביטחון בעצם היותנו ייחודיים וחלק מהכלל בדיוק באותה מידה. הייתי משתמשת במילה קבלה, יכולת לקבל ולהכיל את עצמנו כמו שאנחנו ברגע נתון. החיבור ל"אוקיאנוס הידע" מקביל לחיבור לקבלה עצמית מלאה שלנו את עצמנו כמו שאנחנו. זה לא רק חיבור לידע, אלא גם לכל הזיכרונות, היכולות, הרגשות שלנו הטובים והרעים, הנעימים וה"מגעילים". זהו חיבור למכלול הניסיון המצטבר שלנו בכדור הארץ בפרט ובכלל. המטרה, כאמור, היא להגיע לקבלה מלאה של עצמנו כפי שאנחנו, של הכלת "הטוב והרע", כך שלא נצטרך להם יותר, להכיל ולקבל את כל מה שאי פעם עברנו, בין שהיינו קורבן או מקרבן ובין שהיינו "טובים" או "רעים". זה מה שיגרום לשינוי התבנית האנושית. כל עוד אנחנו מסווגים "טוב ורע", עליונות ונחיתות, שחור לבן ואין הכלה, אנו משחזרים את אותו מעגל, נמנעים מ"הרע" ומאוד משתדלים להיות "טובים", או נורא מתגוננים ואז אנחנו "רעים", ואז יש לנו רגשות אשם, וכן הלאה. המהות שהמדריכים הביאו לגבי "אוקיאנוס הידע", הרבה יותר רחבה מאשר מקום בטוח, שהוא מאוד חשוב. זה איזשהו חיבור לזיכרון שיאפשר למוח האנושי לפתוח את שעריו למוח האתרי שלנו.

בהתחלה כדאי להתחבר ל"אוקיאנוס הידע" דרך מדיטציות, אחר כך אנחנו פשוט שם, ואז בסערה הכי גדולה ביכולתנו להיות בעין הסערה.

התרגיל מיועד לעזור לנו להכיל ולקבל את מה שאנו עוד לא מקבלים. לעזור לנו להכיל את השיפוט, את הביקורת, את הבושות, את רגשות האשם, את ההשוואתיות ואת כל אותם הדברים שמונעים מאיתנו להיות אני אותנטי, אמיתי, זורם, פתוח, חופשי בלי לפחד "מה יגידו השכנים". אין הכוונה לאגואיזם ואגוצנטריות, אלא להתחברות מלאה לעצמנו ומתוך כך אנחנו חלק מהכלל.

הדרכה לתרגיל שחרור וקבלה באמצעות "אוקיינוס הידע"

1. נכנסים ל"אוקיאנוס הידע" עד שמרגישים תחושה של הביטחון או של השלווה הרוחשת.

2. מתבוננים במשהו שאיננו מקבלים בעצמנו או מחוצה לנו. זה יכול להיות משהו בחוץ שאנו מתעצבנים ממנו, מתנגדים אליו, משהו שאנו מצרים עליו, רגשות אשם, כל מיני דברים שמפריעים לנו, ואני לא מדברת על משהו שמפריע לנו לרגע, למשל, שהכלב של השכנים לא מפסיק לנבוח. אני מדברת על דברים שאנו מתביישים להסתכל לעצמנו בעיניים בשלם, זה יכול להיות גם לגבי אנשים אחרים.

3. מתבוננים בסיטואציה הנבחרת כשאנו נמצאים במצב של "צופה וחווה" בו זמנית. כלומר, מתבוננים בדבר שבחרנו ממרחק, עד שאין לנו כלפי העניין שום רגש. עד שהרגשנו הופכת ניטראלית: זה "זה", לא טוב, לא רע, זה "זה". זהו מצב הוויה שיכול לקבל הכול, הרגשה של "אני כמות שאני בסדר גמור".

גם אם לרגע משהו מציק לנו או מסיט אותנו, הוא לא משתלט לנו על החיים. זה לא שאנו מפסיקים להרגיש או שאין איזו רחישה מתמדת של גלים רגשיים כאלה ואחרים, אלא שזה לא משתלט, זה חלק מ"אוקיאנוס הידע" שלנו, המלא בתחושות וברגשות מכל המינים והסוגים.

הדברים שמעכבים אותנו הם אלה שאיננו מקבלים בתוכנו ואפילו מנסים להסתיר מעיני עצמנו. דברים שאנו נמנעים מהם, מסתירים אותם, מתביישים בהם, שיש לנו רגשות נחיתות לגביהם.

אנו מגייסים את הצופה שלנו שמתבונן על הדברים. אני מכנה זאת "עין אחת בוכה ועין אחת צוחקת". כלומר, דמעה יכולה לזלוג מעין אחת, ואילו בעין השנייה אנו מבחינים שהכול בסדר. המון דברים שהיה לי קשה לקבל או להודות בהם, דרך התרגיל הזה למדתי לקבל ולהודות.

התרגיל גזור מתרגילי הזן, וצריך להתאמן בו. בזן בודהיזם עושים כל מיני תרגילי התבוננות עד שמגיעים למצב אינדיפרנטי Indifference, מצב בו מה שאנו רואים, מכילים, בסדר מבחינתנו. אני לא מתכוונת לשוויון נפש. אנחנו לא מפסיקים להיות בני אדם חשים ומרגישים, אלא מגדילים את יכולת השימוש בארגז הכלים שלנו, ברפרטואר הרגשות שאנו משתמשים בהם ובעזרתם חיים את החיים.

כשמגיעים למצב ניטראלי לגבי מצב מסוים, הוא לא מנהל לנו את החיים. זה אומר שאנחנו מקבלים כחלק מאיתנו גם את הדברים "הרעים" שלנו, כמו את ה"טובים" .

שאלה: מה ההבדל בין "אוקיאנוס הידע" לספרייה הקוסמית, והאם "אוקיאנוס הידע" הוא איזשהו מצב תודעתי?

דורית: "אוקיאנוס הידע" הוא בהחלט מצב תודעתי. הספרייה הקוסמית מכילה את האוקיאנוסים של כולנו. "אוקיאנוס הידע" של כל אחד מאיתנו = הספרייה הפרטית.

הדימוי "אוקיינוס" מכוון ליכולת שלנו לצלוח בתוכו, לשקוע בתוכו, לנוח בתוכו, וכן הלאה. זה דימוי שמכוון להרגשה מסוימת, להתחברות למצב של שייכות.

בתרגילים מסוג זה הלב נפתח כלפי עצמנו וכלפי העולם. אין צורך להסתיר יותר או להתבייש יותר, אנו מקבלים עוד חלקים מעצמנו והופכיםלהרבה יותר עשירים.

כשאנחנו משנים את התבניות שלנו החיים משתנים, במובן של 'אלה החיים ובחיים יש כל מיני דברים'.

מדיטציית חיבור ל"אוקיאנוס הידע"

בואו נעצום את העיניים ונשב הכי נוח שאפשר ונשים דגש על הנשימות שלנו…………..

ניקח שאיפות עמוקות מהיקום אל הקיום, שאיפות של תבונה ושל אהבה, ידע ומודעות, איזון וריפוי, הנעה והיגיון, יצר ויצירה, קשר והקשר………………………………………………….

אנחנו נושמים את כל האנרגיה המזינה הזאת לכל תא ותא מתאי הגוף וההילה שלנו.

ניקח עשר נשימות כאלה, כל אחד בקצב שלו ובזמן שלו………………………………….

וכעת כל אחד מאיתנו ימצא לו את "אוקיאנוס הידע" שלו. זה יכול להיות משהו שאתם כבר מכירים. זה יכול להיות משהו חדש. השורה התחתונה זו ההרגשה שלכם של הביטחון, של השייכות, של הנינוחות, תחושה שהכול בסדר, בסדר הנכון ברגע נתון , והידע עומד לרשותכם……………………………………………………………………………………….

ניקח לנו כמה דקות להתחבר לאוקיינוס, משם גם יהיה לנו הרבה יותר קל לתקשר…….

כל מי שמצא את "אוקיאנוס הידע" שלו ומרגיש נפלא בתוכו יעשה לי סימן עם היד……

וניקח נשימה עמוקה של אנרגיה… ועוד אחת… ולאט לאט נשיב את תשומת הלב שלנו לחדר הזה ולזמן הזה, נפקח את העיניים ונתחלק לזוגות ולשלשה אחת. בשקט, בשקט כל אחד יתפוס את המקום שלו………………………………………………………………………..

"אוקיאנוס הידע" קשור גם לכל ההשתקפויות שלנו. הוא קשור לא רק לידע האישי כאן ועכשיו אלא לכל הידע שאי פעם נאסף.

דורית יעקובי – אסטרולוגיה, נומרולוגיה, תקשור

סגור לתגובות.