שיחה על קארמה

המילה קארמה (סנסקריט = הודית עתיקה), פירושה  גורל. גורל נוצר עקב תפיסות, אמונות ודעות של אנשים, שזה למעשה ההשתקפות הארצית של הנשמה.

קארמה זו מילה או מושג המתאר מצב של שחזור, תקיעות, אחיזה באיזושהי דעה, אמונה או קביעה לגבי אדם מסוים, קבוצה מסוימת, עם מסוים, שמנהל לנו את החיים. כל עוד אנו מחזיקים באמונה, בקביעה, בהתנגדות, או בשנאה הזאת, כך היא תמשיך לנהל לנו את החיים, ואז כל פעם שנפגוש את אותו אדם, את אותה קבוצה או אותו עם, נגיב אוטומטית מפני שקארמה תמיד קשורה עם הגנה. זה כמו כל פחד.

תלמידה: האם פוביה זה קארמה?

דורית: קארמה יכולה להתבטא כפוביה. יש לבדוק. גם פוביה מנהלת אנשים, או עם שלם.

שאלה: האם אנטישמיות זה קארמה?

דורית: בוודאי. קארמה זאת יצירה, והיצירה הזאת מתאפשרת משום אמונות, דעות וקביעות.

אנו נפגשים עם אנשים או מצבים קארמתים בחיינו. אין אדם שאין לו איזושהי קארמה. אם קארמה זו יצירה של דעות, אמונות וקביעות, אז אין אדם שאין לו דעות, אמונות או קביעות לגבי מצבים מסוימים, לגבי אנשים מסוימים. קארמה זה דבר נפוץ שלכולם יש, וזה תמיד מצביע על הפעלה של אוטומט פנימי מעבר לזמן ומקום ושלא קשור לזמן ומקום, אבל מתקשר לזמן ומקום מפני שאנו אוחזים בדעה הזאת.

תלמידה: אני רוצה להביא איזושהי דוגמה. בת משפחה שלנו התחתנה עם גרמני. הם חיים בגרמניה. הם הגיעו לארץ ובאו אלי בשבת לארוחת ערב. בעלה הוא סוכן ספרים. הוא איש קוסמופוליטי, אוהב ספרות, אומנות. אני באה עם רקע של אושוויץ. הוא בא עם מה ההורים שלי עשו בין  1943  ל – 1948. לפני עשרים שנה הוא התנדב כאן בקיבוץ. אני שואלת אותו אם אני יכולה לשאול אותו שאלות קשות. הוא ענה לי שאם השאלות תהיינה קשות מדי הוא יגיד שהוא לא רוצה לענות. אני אומרת לו שיש כאן משהו באוויר שאני חייבת לדעת. אני מראה לו את התמונות של המשפחה שלי שאיננה. מצד אבי כל המשפחה נספתה בשואה. אני מראה לו את התמונה מצד אימא. עבדתי שנים במוזיאון בבית טרזין. אני אומרת לו שכל עוד לא נדבר על הנושא זה יהיה באוויר. בליל הסדר, כשהגענו למקום של זכור את מה עשה לך עמלק, היינו מעבירים את הדף הזה כדי לא לפגוע בו. הוא אמר שהוא מוכן להתמודד עם הנושא הזה, וחושב שבטח אני רוצה לשאול אותו מה ההורים שלו עשו בין 1943 ל – 1948. לשנינו הייתה קארמה. הוא של הגלגול הגרמני שלו ואני של הגלגול היהודי שלי. אני מבינה שהמפגש שלנו הוא ניקוי הקארמות.

דורית: נכון, העם היהודי נושא קארמה קשה ביותר. העם הגרמני נושא קארמה קשה ביותר בעקבות המעשים שלו. הקארמה באה בעקבות מעשים.

תלמידה: הוא אמר לי הוא לא בא עם שוט של האשמות אלי, אלא שהוא במקום של להושיט יד. הוא אמר לי שהוא מקווה שגם אני כך.

דורית: הקארמה שלו קשורה בהחלט עם זה שהוא מנסה לפצות על מה שהעם הגרמני עשה, והוא עושה את זה בזה שהוא בא לארץ כמתנדב, בזה שהוא התחתן עם יהודיה, בכך שהוא לומד עברית.

דורית יעקובי – אסטרולוגיה, נומרולוגיה, תקשור

סגור לתגובות.