אמונות מגבילות שמנהלות לנו את החיים וההזדמנות לשנותן

התקופה הזאת, הזמן הזה, החיים האלה, הגלגול הזה, מזמנים, מאפשרים ונותנים לנו את ההזדמנויות, להשלים מעגל מקדמת דנן. מעגל של דעות, אמונות וקביעות שאין להן שום קשר למי אנו באמת, למרות שאנו בטוחים במאה אחוז שיש להן קשר והדבר המביך ביותר הוא שעל פי רוב גם אין לנו מושג מודע עליהם. הדברים משתקפים אלינו  דרך היחסים עם הסובב, עם החברה וזה לא בהכרח נעים… משתקפים אלינו גם דברים נפלאים, אך אנו בדרך כלל לא רואים אותם, אנו נוטים לראות רק את הדברים שקשים לנו.

זוהי תקופה בה אנו מוצפים בכל מיני רגשות למשל, יכול לעלות בכי אינסופי וכל זאת על מנת להביא למודע  ולשחרר את אותם דפוסים המונעים מאיתנו לחוות את החיים עם כל עצמנו. כל זאת על מנת להגיע לחוויה של שוויון ערך, לעבור מימד כאן ועכשיו! כשהמטרה היא, שינוי התוכנה האנושית דרך חוויה אישית.

יש לנו מסקנות הרות גורל איתם אנו הולכים ללא קשר לרלוונטיות אמיתית לחיים הנוכחיים. המסקנות הרבה פעמים משתנות עם החיים, כשמוכח לנו אחרת. זה קורה בדרך כלל כשעומדים בפני שוקת שבורה, כשפתאום מבינים שהמסקנה לגמרי לא רלוונטית ומשנים נקודת מבט.

להלן מספר קטן של דוגמאות לאמונות מגבילות שמנהלות לנו את החיים:

1. "בחיים שלי אני לא אלך יותר עם עצמי, אני תמיד אקשיב רק למה שאנשים אחרים אומרים"… מה שאינו זכור לנו זאת הסיבה. למשל: "כשהלכתי עם עצמי קרה אסון"….

2. "אני לא אתחבר יותר לכוח ולעוצמה שלי. שוב, מה שאינו זכור זה ה"למה" החלטנו כזו החלטה. למשל: "אם אתחבר לכוח ולעוצמה שלי יקרה אסון, העולם יתמוטט, אנשים יפגעו, אני אפגע. על כן, אסגור את כל היכולות הקשורות בעוצמה שלי ובכוחות הייחודיים לי, אלך על קצה האצבעות, אהיה מאד זהירה, לא אפעל על פי האינסטינקט המדריך"….

 כל זאת (כאמור), משום הפירוש שנתנו, המסקנות שהסקנו ברגע נתון, הקשורות בשימוש באותה עצמה. 

3. "אקשיב רק לעצמי, בחיים שלי לא אקשיב יותר לאף אחד"…. שוב, משום פירושים ומסקנות קשות שהביאו להבנה הזו כשהמטרה היא הגנה עצמית מפני אותה סיטואציה.

אלה מקצת מהדוגמאות לאמונות מגבילות המנהלות לנו את החיים. החדשות הטובות הן שהיום עם פיתוח המודעות הרוחנית או רוכשים כלים המאפשרים לנו: 

א. לגלות את האמונות המגבילות.

ב. לשחרר אותן בעזרת דמיון מודרך וטכניקות שונות

סגור לתגובות.