אירועים וחדשות
קבל חינם טיפים לשיפור איכות
החיים ומדיטציות מונחות.
המימד התשיעי

"משל בור הזפת" מהספר ה-6 של קריון "שותפות עם האל"

"נראה כי האנושות כולה הואטה ע"י זפת במידה שהקשתה עליהם ללכת ממקום אחד למשנהו. הזפת הייתה נדבקת לבני אדם בכל מקום שאליו הלכו. אך זו הייתה דרך העולם, מפני שייחוס זה היה משותף לאנושות כולה.

בכל מקום שהלכו הייתה הזפת נדבקת. היא הייתה נצמדת לבגדיהם ומלכלכת אותם. ופעמים רבות(בהתאם לסמיכותה), הייתה עוצרת אותם באופן ממשי. ופעמים אחרות הייתה מאטה אותם בלבד, אך זה היה מצב עבור כולם ולכן קיבלו זאת.

אדם אחד גילה באמצעות הארתו מתנה מן האל. הוא הביע כוונה להיות בעידן החדש וטען את מתנתו. כאשר עשה זאת, נסוגה הזפת ממנו. וכך, בכל מקום שהלך התרחקה הזפת כאשר צעד אל תוכה. היא לא דבקה בו עוד. בגדיו היו תמיד נקיים, ובכל מקום שהלך עשה זאת בקלות כשהוא גולש ממקום למקום. לא היו עוד מעצורים ולא היו עוד קשיים.

כעת, הוא לא הטיף בנוגע למתנה זו, והוא הותיר אותה לעצמו. הוא אמר לעצמו כי אף כי המתנה עומדת לרשות הכול, הייתה אישית מאוד, ולכן החליט כי אין זה הולם להזכיר אותה בעיני האחרים.
אולם, בטרם חלף זמן רב הבחינו אלה סביבו שהזפת איננה מעכבת אותו בשום צורה, ולכן לא חלף זמן רב בטרם שאלו אותו: מה קרה? כיצד התרחש הדבר? אתה נראה חופשי כל כך שלו כל כך, בגדיך נקיים תמיד, ואתה מסוגל לחלוף על פנינו במהירות.

ולכן סיפר להם בנכונות על מתנתו האישית מן האל, ורבים מהם הביעו גם הם כוונה לכך.

כל אדם קיבל את המתנה בהתאם לדרגה בה ביקש אותה, ותוך זמן קצר התהלכו רבים מבלי שהזפת תדבק בהם.

וכך, במהלך תקופה של זמן הייתה קבוצה גדולה של אנשים בעלי הארה אשר שינו את עצמם, אך התהליך החל באחד בלבד שלא דאג אלא לשפר את עצמו.

וכך אנו אומרים לכם: האחד ששינה עצמו גרם גם להבדל עבור רבים אף כי לא היה כל מאמץ מודע מצדו לעשות זאת."

לקוח מהספר השישי של קריון שמתוקשר על ידי לי קרול והוא נקרא "שותפות עם האל". (עמ' 253).


דף הבית
נושא: משל בור הזפת
קוד דף: nak cur vzp,
 
קידום אתרים בניית אתרים