אירועים וחדשות
קבל חינם טיפים לשיפור איכות
החיים ומדיטציות מונחות.

 

חדש באתר

לפרוץ את הריבוע  מאת:  דן רמות

חברה שביקשה לגייס כוח אדם חדש העבירה למועמדים מבחן כתוב. אחת השאלות במבחן הייתה: " אתה נוהג במכוניתך בליל סערה. אתה חולף על פני תחנת אוטובוס, ורואה בה 3 אנשים המחכים לאוטובוס:
אישה זקנה שנראית שהולכת למות,
רופא שפעם הציל את חייך,
אישה/גבר שעליה/עליו חלמת כל חייך.
אתה יכול לקחת נוסע אחד במכוניתך. במי תבחר? הסבר את תשובתך".

חישבו גם אתם, לפני שאתם ממשיכים בקריאה, כיצד הייתם עונים אתם לשאלה המעניינת, אם הייתה מוצגת לכם במבחן לקבלה לעבודה?

המבחן הוא כמובן מעין מבחן אישיות, כל תשובה שתיתנו תלמד משהו על האישיות שלכם. אתם ודאי יכולים לגלות רחמנות ולבחור באישה הזקנה. היא הולכת למות, לכן נראה שמן הראוי להצילה קודם.
או שאולי כדאי לבחור ברופא, הרי הוא הציל בעבר את חייכם וכעת ניקרה בפניכם ההזדמנות הטובה ביותר להשיב לו כגמולו.
אולם, את הטובה לרופא תוכלו להחזיר בעתיד,
אבל ייתכן שאם תפספסו את ההזדמנות, לעולם לא תמצאו...


למעבר להמשך הסיפור

 

חדש באתר

.שנה טובה ומתוקה, שנה של אור ואהבה, של שלום ושל שמחה, של רוגע ושל הנאה, של חיוניות ויצירתיות וכל טוב הקיום ביקום. באהבה רבה, דורית

מדריכים: ״השלום הברכה ואור האהבה לכם כאן יהושפט עזרה וחברי ספיראלת האור מבקשים לומר כך: בתקופה זו של חלוקות וחילוקי דעות, דעות, אל מול דעות היוצרות אלימות בעולמכם בכלל ובארצכם בפרט, נכון להשתמש בכל הזדמנות אפשרית לשנות את שדה האנרגיה המלחמתי ההולך וגואה

שנה חדשה בפתח ובזמן של תפילות וחג, המתרחשות בחלקים נרחבים של העולם, ברצוננו לצרף כוחות לאיחולים לשנה זו ולהעצים את גלי האהבה והאחווה, הקבלה והכלה של עצמכם ושל האחר.
ככול
שאתם מקבלים את עצמכם כך פנויים אתם לקבלת האחר, השונה.


על
מנת לחזק גלי אהדה ואהבה נבקש מכם למקד את תשומת לבכם בנשימה של אהבה, אחווה, קבלה, רעות וכיוצא באלה ולנשוף אותם לעולם = שאיפה קבלה, נשיפה נתינה ושחרור. חזרו על כך כמה שיותר. קרי, כשאתם שואפים. שאפו אהבה. קבלה. חכמה. תבונה. אכפתיות. חיבוק ועוד, ועוד, ותנשפו את מה ששאפתם.

מודעות
יומיומית תגרום שינוי מבורך בכם ובסביבתם. הפכו זאת למנטרה תוך מודעות למה שאתם שואפים קרי מקבלים ולמה שאתם נושפים ותיצרו שנה תואמת בחיי היומיום שלכם.

שנה של חיבוק וחיבור לחמלה, לחסד, לאהבה. ברוכים אתם״.

 

חדש באתר

כשקיבלתי את הסיפור הזה במייל מבן דודי גדיאל שיחיה, התרגשתי. גדלתי במדינתנו הקטנה, בתנאים דומים ובאווירה דומה ועל אף שלתקופה זו שלנו יש המון יתרונות, גדלנו והתפתחנו מאז. בכל זאת, אני מתגעגעת לרוח התקופה, לפשטות, לצניעות, להתייחסות בכבוד מבלי לבייש את האחר.
ייסלח לי המחבר שהורדתי מתחילת וסוף הדברים את דברי הביקורת וההשוואתיות, מפני שאני מאמינה שהסיפור מדבר בעד עצמו.

סיפור שלא פורסם מעולם על בן גוריון מאת עמיקם אסם – איש קיבוץ ופעיל חברתי

הכתוב להלן עוד לא פורסם מעולם. אני מצהיר חד משמעית שכל הכתוב כאן הוא אמת לאמיתה, אמת צרופה מראשיתה ועד סופה.

באמצע שנות החמישים שימשתי בתפקיד מפקד מחלקת הנח"ל בקיבוץ שדה-בוקר. באותם ימים חיו פולה ודוד בן-גוריון בשדה-בוקר כחברים. את בן-גוריון הכרתי בשדה-בוקר כבר בהיותי בכתה י"א. במחנה עבודה של תנועת הצופים עבדתי אתו בדיר.

לו הייתה לי אז תודעה היסטורית, יכולתי לבקש צילום של שנינו חולבים משני עברי אותה כבשה… אבל כשהייתי מפקד מחלקה במקום, סוג הקשרים ביני לבין בן-גוריון כבר היו שונים, כי כלובש מדים בדרגת סמל ראשון הוטלה עלי האחריות לשלומו ולביטחונו של ה"זקן"… לא פחות...

למעבר לסיפור המלא


המימד התשיעי


 

למעבר למדיטציות לחץ כאן

 


דף הבית
נושא: מידע חדש ועדכני
קוד דף: nhsg jsa ugsfbh
 
קידום אתרים בניית אתרים