אירועים וחדשות
קבל חינם טיפים לשיפור איכות
החיים ומדיטציות מונחות.

 

חדש באתר

כישורי וקישורי הרגע הזה

אין דבר שיכול באמת למחוק זיכרון. סך הכל הזיכרון על פי המדריכים הרוחניים, מהווה את מה שהם מכנים "אוקיאנוס הידע" שלנו = אוצר בלום של התנסויות שצברנו לאורך מעברים, תבונה, חוכמה שנמצאים בכל אחד מאתנו כפי ש"אוקיאנוס הידע" הפרטי, מהווה חלק מהספרייה הקוסמית.
לכל אחד מאתנו "אוקיינוס הידע" שלו, המהווה חלק מהנצח. תמצית החוויה וההתנסות היא חלק מהנצח, דבר אינו הולך לאיבוד, כפי שהקשר עם אדם שנפטר אינו הולך לאיבוד. הקשר קיים לעולם ועד, בשל היותנו חלק מהנצח.

המודעות לכך מאפשרת לנו להרפות מאחיזות ולעבור הלאה, מקלה עלינו לחיות את חיינו מבלי לחכות שיקרה לנו משהו קשה שיאלץ אותנו לשנות.

זוהי חשיבה שונה מהחשיבה האנושית המקובלת; כל מה שאנו עושים נכון לאותו הרגע, ברגע הבא נכון משהו אחר. אם...

 למעבר לכתבה המלאה

 

חדש באתר

״הסיפור שאנו מספרים לעצמנו הופך לפעמים לכלא״: נאומו של דויד גרוסמן בטקס קבלת פרס הסובלנות בברלין

הנאום המרגש שנשא הסופר דויד גרוסמן באירוע שבו הוענק לו ״פרס ההבנה והסובלנות״ במוזיאון היהודי בברלין.

גבירותיי ורבותי, אתם נותנים לי את הפרס הנכבד הזה, במקום רב-המשמעות הזה, במוזיאון היהודי, בברלין, בתוך הקשר שכמעט כל מילה שנאמרת בו — ובוודאי מילים כמו 'סובלנות', 'הבנה', 'פלורליזם' — יש להן תיבת תהודה גדולה וטרגית.

הפרס שאתם מעניקים לי יש לו גם משמעות פוליטית, תמיכה ברצון ובמאבק להגיע לשלום בין ישראל והפלסטינים. אבל אני אינני יכול להפריד את האדם הפוליטי שאני מהסופר שאני, וגם אינני יכול להפריד בין הסופר שאני לאדם שאני. ולכן, בדקות הקצרות שניתנו לי אומר כמה מילים על סוג מסוים ומיוחד של סובלנות, ושל קבלת האחר, שנמצאת בלב לבה של הספרות. הסובלנות שמאפשרת לכותב — ואחר כך גם לקורא — לחוות את העולם מתוך תודעתו ונשמתו, וגופו, של אדם אחר, זר, ולפעמים גם אויב.

אספר לכם סיפור קטן.

לפני עשר שנים, קצת יותר, הייתי... 


למעבר לנאום המלא

 

חדש באתר

החיים ברגע הנוכחי

התחברתי מאד למשפט שאמר אקהרט טולה בהרצאתו בהיכל התרבות ב – 13.9.2018. הוא דיבר על כך שהוא לא הכין שום הרצאה כי אם צריך להיות ברגע הזה, אי אפשר להכין הרצאה מראש, יש להיות ברגע הזה...

התחברתי לדבריו כאשר המדריכים החליטו/ הציעו, שאעשה סדנאות מתוקשרות, מבלי לדעת מראש מה נושא הסדנה. זה היה אימון מארץ האימונים... בתחילה היה לי מאד, מאד, קשה רגשית מכיוון שלא ידעתי מראש מה הולך להיות. נמצאתי במצב שבו הגיעו אנשים אשר שלמו כסף... הובטחה להם סדנה... ואני לא יודעת מה אני הולכת לומר... היה עלי להשתחרר מהחשש והמחשבות של מה יהיה, איך יהיה, אין שום תוכנית... להשתחרר מהתוכנה הישנה ולזרום.

התוכנה הישנה מנחה אותנו בצורה מאד ברורה מרגע שאנו נולדים ועד הרגע שאנו עוזבים את כדור הארץ. דרך חינוך, תרבות ועצם החיים.
קיים איזשהו מוטיב דומה שעובר בין התרבויות השונות...

 

למעבר להמשך הכתבה 

 המימד התשיעי


 

למעבר למדיטציות לחץ כאן

 


דף הבית
נושא: מידע חדש ועדכני
קוד דף: nhsg jsa ugsfbh
 
קידום אתרים בניית אתרים